Hologramy els stare i nowe egzemplarze

Naklejki studenckie starsze daty

Hologram Elektronicznej Legitymacji Studenckiej posiada laserowo wyciętą datę, która wskazuje nam do kiedy nalepka studencka jest ważna. Kiedy minie termin przydatności, dokument ten należy do archiwum i nie obowiązuje go żadna obecna ulga. Nowe serie hologramów ELS wydawane są przez uczelnie w całej Polsce, między innymi w Warszawie, Krakowie lub Katowicach co każdy semestr, czyli pół roku.

Co robić gdy posiadasz nieważny hologram ELS?

Jeśli jesteś w sytuacji, kiedy przeoczyłeś termin ważności hologramu ELS lub miałeś sześciomiesięczną przerwę od nauki lecz wciąż posiadałeś status studenta. Do Twojej kolekcji brakuje naklejek studenckich ze starszą datą i chciał/chciałabyś ją uzupełnić? Przeczytaj poniższy artykuł, a wszystkiego się dowiesz.

Co zapewnia hologram na Elektronicznej Legitymacji Studenckiej?

Okres ważności każdej naklejki studenckiej trwa pół roku. Z każdym semestrem w uczelniach wyższych na przykład Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski czy Uniwersytet Śląski wydawane są nowe, aktualne hologramy ELS. Firmy, które zajmują się sprzedażą kolekcjonerskich hologramów, również w tym czasie udostępniają aktualne naklejki, które niczym nie różnią się od tych z uniwersytetów. Hologramu ELS z ważną datą umożliwia korzystanie z wielu ulg studenckich, takich jak przejazdy komunikacją miejską, PKP czy PKS za połowę ceny, lub zniżki w klubach, barach mlecznych, kawiarniach, kinach czy teatrach. Jest to niezwykle wygodne, gdyż wiadomo iż życie młodego studenta, wkraczającego w dorosłość i pełną samodzielność nie jest najłatwiejszą sprawą. W tym wypadku mniejsze ceny za komunikacje, pożywienie czy kulturę są na wagę złota.

Hologram ELS – wersja archiwalna

Archiwalne naklejki els na legitymacje

Naklejki els – nowe i starsze daty w sprzedaży!

Firmy, które zajmują się sprzedażą kolekcjonerskich hologramów ELS co pół roku, tak jak uczelnie wyższe udostępniają aktualne nalepki z ważną datą. Hologramy nie różnią się od siebie niczym, posiadają taki sam kolor, wymiar, grubość oraz wzór Orła RP. Należy jednak uważać, ponieważ wiele osób prywatnych uskuteczniających sprzedaż na stronach takich jak OLX czy Allegro nie są zawsze wobec kupca prawdomówni. Mimo udostępnionych zdjęć nic nie szkodzi im na przeszkodzie, aby przesłać naruszony lub niezgodny z wymaganiami MEN produkt. Najlepszym sposobem na zakup archiwalnej lub aktualnej wersji hologramu ELS jest skorzystanie z usługi firm które zajmują się profesjonalną sprzedażą wersji kolekcjonerskich. Wtedy masz stu procentową pewność, że nikt Cię nie oszuka.

Bezpieczny zakup hologramów ELS

Aby bezpiecznie dokonać zakupu hologramu ELS w celu kolekcjonerskim, należy korzystać z usług firm które w sposób profesjonalny pracują w swojej dziedzinie. Dzięki temu nie ma powodu aby się martwić, ponieważ taka działalność nie ma podstaw aby oszukać swojego klienta. Można też być pewnym, iż kolekcjonerski hologram ELS bezapelacyjnie będzie równoznaczny z wymiarami, kolorem oraz wzorem jaki posiada ich oryginał wydawany przez każdą uczelnie wyższą w Polsce zgodnie z rozporządzeniem szkolnictwa wyższego ustanowionym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN). Kolekcjonerskie nalepki posiadają również zabezpieczenie w postaci “plastra miodu”, które uniemożliwia odklejenie jej od powierzchni bez częściowego zniszczenia. Naruszony hologram nie jest możliwy do naprawienia i pozostaje bezwartościowy. Zabezpieczenie te służy głównie do ochrony przed nieformalną wymianą między zbieraczami. Na wszystkich kolekcjonerskich hologramach ELS jest również laserowo wycięta data, która świadczy o jej terminie przydatności. Wyżej wymienione przykłady niczym nie różnią się hologramów ELS wydawanych przez uczelnie na przykład w Uniwersytecie Poznańskim, Warszawskim czy Uniwersytecie Gdańskim.

Zadowoleni kolekcjonerzy hologramów ELS

Dzięki temu, iż firmy takie jak nasza posiadają na swoim rynku kolekcjonerskie hologramy ELS, prawdziwi zbieracze nalepek cieszą się z możliwości jaką jesteśmy w stanie im podarować. Są zadowoleni, iż z każdym semestrem mogą wzbogacać swoją kolekcję o aktualny hologram, bądź jeśli przegapili okazję wykupienia na inny termin, dajemy im możliwość bezproblemowego jego wykupienia. Zainteresowanie jest ogromne, gdyż istnieje wiele osób, które pragną przypomnieć sobie beztroski okres studiów, gdzie czas płynie trochę wolniej i przyjemniej lub zwyczajnie są fanatykami ich wzoru.