AGH


Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Ta długa nazwa, a potocznie AGH to jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Według rankingu perspektyw znajduje się na 3. miejscu zaraz po Politechnice Warszawskiej oraz Politechnice Wrocławskiej. Powstała w 1919 roku jest aktualnie największą uczelnią techniczną w Polsce.

Górniczo – Hutnicza? To tylko zmyłka!

Dla laików nazwa może kojarzyć się z uczelnią kształcącą tylko inżynierów hut czy kopalni. Nic bardziej mylnego! Co prawda, znajdują się tu takie wydziały jak Wydział Górnictwa i Geoinżynierii, czy Wydział Wiernictwa, Nafty i Gazu ale poza tym AGH kształci również bardzo dobrych specjalistów jak inne politechniki: na wydziałach Informatyki, Elektrotechniki, Inżynierii Mechanicznej i Robotyki.

AGH uczelnią odrodzonej Polski

To sam Naczelnik Państwa Józef Piłsudski powołał Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Uroczyste otwarcie odbyło się w auli Uniwersytetu jagiellońskiego, najstarszej polskiej uczelni wyższej. Warto wiedzieć, że po zakończeniu II Wojny Światowej AGH przez kilka miesięcy była jedyną funkcjonującą uczelnią techniczną w Polsce.

AGH w liczbach

AGH posiada aż 58 kierunków, w tym 200 specjalności. Niemalże 32 000 studentów uczęszcza na zajęcia w murach Akademii Górniczo- Hutniczej, słuchając wykładów prawie 2000 pracowników naukowo- dydaktycznych. W ostatnim rankingu (2017) “Diamentów Forbesa” zajęła I miejsce wśród uczelni polskich, a także tytuł najlepszych studiów inżynierskich w Polsce na kierunkach Fizyka Techniczna, Inżynieria Materiałowa oraz Mechanika i Budowa Maszyn (maj 2017).

31-10-2018 hologramy na ELS z laserowo ciętą datą – zobacz ofertę!