Akademia Wychowania Fizycznego – Warszawa


AWF- majbardziej rozpoznawalna uczelnia

W Polsce jest aż 6 Akademii Wychowania Fizycznego: Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku oraz Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Od niektórych z tych uczelni powstały prężnie działające filie w mniejszych miastach takich jak: Biała Podlaska czy Gorzów Wielkopolski. Jest również wiele uczelni prywatnych, które są związane ze sportem i edukacją fizyczną. Jednakże najstarszą i najlepszą uczelnią publiczną w Polsce z zakresu kształcenia wychowania fizycznego jest AWF Warszawa.

Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Placówka została utworzona w 1929 roku, ale pierwotnie funkcjonowała pod nazwą Centralny Instytut Wychowania Fizycznego w Warszawie. W roku 1938 przekształciła się w Akademię Wychowania Fizycznego. Od 1935 roku akademia nosi nazwę Józefa Piłsudskiego, jednak z przerwą na okres PRL, kiedy władze zmieniły patrona na gen. broni Karola Świerczewskiego. Obecnie akademia posiada następujące wydziały: Rehabilitacji; Turystyki i Rekreacji; Wychowania Fizycznego oraz Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej. Rektorem jest dr hab. prof AWF Andrzej Mastalerz.

Hologram ELS na legitymację studencką AWF

Studenci Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, podobnie jak wszyscy inni z całej Polski mają obowiązek posiadania dokumentu potwierdzającego status studenta. Takim dokument jest elektroniczna legitymacja studencka z naklejka na legitymację studencką ELS. Jest to malutki hologram ELS, który jest trójwymiarowy i ma laserowo naniesioną datę ważności dokumentu. Hologramy ELS można zakupić przez internet.

31-10-2018 hologram na legitymację –  kup teraz nalepkę z nową datą!