AWF


AWF-y – znane uczelnie wychowania fizycznego w Polsce

Najbardziej rozpoznawalną i prestiżową uczelnią w Polsce, która kształci w zakresie wychowania fizycznego jest Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Ta jednostka posiada są swoją filię w Białej Podlaskiej, która była utworzona w 2014 roku. cieszy się dużym zainteresowaniem, dorównując warszawskim standardom. W Poznaniu jest Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego. W latach 1971-1984 istnaiana filia tej uczelni, kora obecnie przekształciła się w samodzielną placówkę: Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim. Innymi bardzo znanymi szkołami kształcącymi sportowców są: Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (przekształciła się z Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego – podobnie jak krakowska akademia), Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach oraz najmłodsza uczelnia – Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku.

Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

Warto pamiętać, że AWF w Warszawie to najstarsza akademia tego typu. Powstała w roku 1938. W latach 1929-1938 funkcjonowała pod nazwą: Centralny Instytut Wychowania Fizycznego. Za czasów PRL nie nosiła nazwy Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego, a nosiła imię gen. Karola Świerczewskiego. Obecnie uczelnia cieszy się ogromnym zainteresowaniem i wielkimi sukcesami absolwentów. Studiuje tam ponad 6000 młodych, utalentowanych osób. Rektorem akademii jest doktor habilitowany Andrzej Mastalerz, który jest profesorem AWF Warszawa.

Student AWF Warszawa

Absolwenci tejże akademii mogą w dalszym ciągu kolekcjonować hologramy ELS na swoich elektronicznych legitymacjach studenckich. Hologram na legitymację studencką ELS jest już dostępny w sprzedaży internetowej. Naklejka studencka z data 31-10-2018 gwarantuje Ci status studenta na cały kolejny semestr. Najlepki AWF od ręki.

Hologram kolekcjonerski 31-10-18 – kup nalepkę do swojego klasera!