Bilet PKP


Co to jest bilet PKP?

PKP to skrót od nazwy Polskie Koleje Państwowe, a ich bilet to dokument poświadczający prawo podróżującego do bycia w danym pociągu. Za brak biletu można dostać wysoką karę. Bilety PKP można kupić na dworcach kolejowych lub u kierownika pociągu. Bilety mają formę niewielkiego kartonika na którym są napisane wszystkie ważne informacje o podróży, może też być imię i nazwisko podróżującego. Obecnie Polskie Koleje posiadają bogatą ofertę na podróżowanie pociągami, nawet tymi najszybszymi.

Ile kosztują bilety PKP?

Ceny biletów PKP są bardzo różne i ich wysokość zależy od wielu czynników. Bilet może być tańszy, jeśli kupimy go z wyprzedzeniem. Można też trafić na okazję, czyli dni, gdy ceny biletów maleją. Jednak wiele osób może skorzystać ze zniżek, PKP ma ich bogatą ofertę. Taniej pociągami mogą podróżować między innymi studenci, emeryci, wojskowi, osoby niepełnosprawne. O zniżce należy wspomnieć w kasie biletowej oraz mieć przy sobie dokument poświadczający prawo do zniżki, np. legitymację.

Czy podróże dla studentów są tańsze?

Studenci, którzy posiadają legitymację studencką mogą kupować bilety ze zniżką nawet o 50%. Jednak żeby zniżka była uznana przez kasę biletową oraz później przez kontrolera, podróżujący student musi pamiętać o tym, by jego legitymacja miała naklejoną aktualną naklejkę z hologramem ELS. Hologramy są rozdawane co semestr przez dziekanat wydziału. Osoby, które nie mają legitymacji studenckiej, mogą rozpocząć kolekcję naklejek ELS. Trzymanie ich w klaserze oraz oglądanie swojej kolekcji na pewno umili każdą podróż pociągiem PKP.

Hologram na ELS 31-10-18 – kup teraz!