Dni otwarte


Czym są dni otwarte?

Dni otwarte, bądź drzwi otwarte, to nic innego jak wydarzenie organizowane przez uczelnię, podczas którego można zobaczyć szkołę oraz dowiedzieć się u źródła o jej ofercie. Uczelnie otwierają wtedy swoje drzwi dla wszystkich, którzy są zainteresowani studiowaniem w ich murach. Podczas dni otwartych można porozmawiać z wykładowcami, studentami oraz absolwentami. Często uczelnie organizują wykłady o tematyce związanej ze studiowaniem na danym wydziale.

Kiedy można wybrać się na dni otwarte?

Dni otwarte, w większości, uczelni są organizowane co roku w marcu. Moment dni otwartych jest dość istotny, ponieważ maturzyści mogą jeszcze zmienić zdanie co do wyboru swoich przedmiotów, które będą zdawać na maturze. Egzaminy maturalne są w maju, dlatego marzec to jeszcze dobry moment, by zastanowić się nad kierunkiem studiów. Dni otwarte trwają dwa dni, tak, by każdy zainteresowany mógł się na nich pojawić.

Kto może wziąć udział w dniach otwartych?

Na dni otwarte może przyjść każdy, kto jest zainteresowany daną uczelnią. Najczęściej przychodzą uczniowie z rodzicami lub znajomymi. Wybór kierunku studiów często sprawia dużo problemów dla osób, które nie wiedzą, czym chcą się zająć w życiu. Dlatego też, uczelnie chcą pokazać się z jak najlepszej strony, by zachęcić osoby do studiowania. Są też osoby, które nie mogą się doczekać studiowania i dla nich dni otwarte są idealnym wydarzeniem, podczas którego mogą przez chwilę poczuć się jak prawdziwi studenci. By przedłużyć to uczucie, można zacząć kolekcjonować naklejki ELS. Będzie to dobry wstęp przed rozpoczęciem swojej przygody ze studiami oraz legitymacją studencką.

31-10-18 naklejka na els – kup teraz do po okazyjnej cenie!