Dziekanat


Co załatwię w dziekanacie?

Dziekanat jest aparatem pomocniczym dziekana, a potocznie mówiąc szefa wydziału. W dziekanacie składnia się przeróżne podania i wnioski, np. w sprawie urlopu dziekańskiego czy przepisania oceny z innego toku studiów. Dziekanat jest również pośrednikiem między wykładowcami a studentami. Często bywa tak, że wykładowca informuje o swojej nieobecności pracownika dziekanatu, a on przekazuje wiadomość studentom. Co ważne w dziekanacie przedłuża się status studenta. Na papierowych legitymacjach przybija się pieczątkę, zaś na elektronicznej legitymacji studenckiej przykleja się hologram ELS opatrzony laserową datą ważności.

E-dziekanat

Obecnie bardzo prężnie funkcjonuje elektroniczny dziekanat. Można przesłać w formie pliku wniosek czy podanie. Większość problemów, z którymi niegdyś czekano w długiej kolejce do dziekanatu można załatwić przez internet, co jest bardzo komfortowe dla studentów. Pracownicy dziekanatu mogą rozłożyć swoją pracę na dogodne godziny, a nie tylko na czas przerwy, kiedy interesanci oblegali pokój.

Elektroniczna legitymacja studencka

Na karcie ELS znajdują się wszystkie niezbędne dane studenta, a także bardzo ważny numer albumu, dawniej numer indeksu. Za pomocą numeru albumu można logować się do systemu usos, na który składa się elektroniczny dziekanat, elektroniczny dziennik, a także informacje o wykładowcach i przedmiotach, na które uczęszczamy. Na odwrocie legitymacji studenckiej znajdują się malutkie, kwadratowe okienka, które są miejscem na naklejenie nalepki ELS, która weryfikuje datę ważności dokumentu. Karta elektronicznej legitymacji studenckiej może służyć również jako elektroniczny bilet miejski, karta bankowa, a także jako karta biblioteczna uczelnianej biblioteki.

31.10.2018 hologram ELS – nowy okaz do Twojej kolekcji już w naszym sklepie!