Gazeta studencka


Jak stać się dziennikarzem na swojej uczelni?

Każda uczelnia, każdy wydział oprócz zajęć oraz egzaminów ma bardzo bogate życie społeczne. Organizowane są różne wydarzenia, konkursy lub akcje charytatywne. Idealnym miejscem, by o tym wszystkim pisać jest gazeta studencka. Oprócz bieżących spraw,  na łamach gazety pojawiają się również artykuły o wybitnych studentach, których osiągnięciami warto się chwalić. Osoby, które mają coś do powiedzenia, np. na tematy społeczne lub literackie, mogą to zrobić w gazecie. By znaleźć się w centrum tych wszystkich ważnych wydarzeń najlepiej jest zacząć pisać dla gazety studenckiej.

Kto odpowiada za gazetę studencką?

Gazetka najczęściej jest prowadzona przez samorząd studencki, ale może być również wydawana przez jakiś zakład (np. Zakład Literatury Baroku). Taka gazeta jest objęta patronatem władz wydziału lub uczelni, ponieważ działa w murach uczelni. Dla gazety może pisać każdy, kto tylko potrafi to robić. Gazeta może być również tworzona przez samych studentów, którzy chcą już na studiach zacząć pracować nad swoją karierą.

Jakie korzyści płyną z pisania dla gazety studenckiej?

Osoby, które chcą wiązać swoją karierę zawodową z pisaniem, mogą dzięki gazecie dużo się nauczyć. Poza tym portfolio ich prac powiększa się, co może mieć znaczenie dla przyszłego pracodawcy. Tworzenie gazety studenckiej jest również dobrze odbierane przez władze uczelni, którym zależy na pozytywnym promowaniu szkoły. Poza tym, pisanie dla gazety może być równoległą do studiowania, pasją. Taką samą, jaką jest kolekcjonowanie naklejek ELS.

Hologram na ELS 31.10.2018 już w ofercie! Sprawdź!