Hologramy 3D


Hologramy a hologramy 3D

Współczesna holografia powoli wypiera klasyczną fotografię. Zainteresowanie trójwymiarowym, przestrzennym zapisem obrazu zyskuje, zwłaszcza w środowiskach studenckich, coraz większa popularność. Oprócz tradycyjnych hologramów, cechujących się przestrzennym, sprawiającym wrażenie kilkuwarstwowego, rozwiązaniem, coraz większą popularnością cieszy się holografia 3d. Obraz taki emitowany jest z projektora i można go podziwiać w przestrzeni – to atrakcyjny produkt wykorzystywany np. w reklamach. Początkujący pasjonaci holografii zaczynają jednak od tańszych ofert, np. zbiorów znaczków hologramowych lub kolekcjonerskich wersji ELS.

Naklejka z hologramem – ważna dla studentów

W sklepach internetowych można nabyć znaczki na ELS, które są właśnie takimi trójwymiarowymi obrazkami. Kolekcjonerzy zbierają je i chronią w specjalnych klaserach jak niegdyś rasowi filateliści zabezpieczali znaczki. Dla studenta nalepka hologramowa przedstawia oczywiście wartość użytkową – decyduje o ulgach i informuje o akademickim statusie osoby. W dużych miastach jak Warszawa, Kraków czy Wrocław studenci są wyjątkowo dumni z błyszczących identyfikatorów, stąd pewnie narodziła się moda na holograficzne kolekcjonerstwo. A od niego już tylko krok do tego, by w przyszłości zakupić projektor 3d i wykorzystywać produkty nowoczesnej holografii w pracy zawodowej.

Hologramy 3D – do celów kolekcjonerskich

Sprzedawcy nalepek hologramowych ostrzegają jednak kupujących, że oferta sprzedażowa może służyć jedynie celom hobbystycznym. Naklejanie znaczków, nawet z laserowo ciętą datą (np. 31-10-18) tworzoną w technologii 2d/3d, na urzędowy – uniwersytecki dokument, jest niezgodne z prawem. Kupujący musi mieć świadomość, że błyszczący element, mimo wszelkich podobieństw z oryginałem, np. blokada “plaster miodu”, może pozostać wyłącznie częścią kolekcji. Jeśli nie jest się hobbystą, hologramowa naklejka wydana przez uczelnię musi na razie wystarczyć. W zawodowej przyszłości niejeden student AGH, Politechniki Warszawskiej czy UAM na pewno będzie miał szansę spotkać się z najnowszymi zdobyczami techniki holograficznej i wykorzystywać czarodziejskie możliwości trójwymiaru chociażby w marketingu.

Studencka naklejka ELS 31.10.2018 – sprawdź ofertę tylko dla kolekcjonerów!