Indeks studencki


Papierowy indeks studencki

Można powiedzieć, że papierowy indeks studencki to już przeżytek. Największe Polskie uniwersytety: Warszawski, Jagielloński, Łódzki czy Toruński zapomniały już o istnieniu papierowych indeksów. Pozostało dosłownie kilka uczelni wyższych w Polsce, które posługują się jeszcze papierowymi wydaniami indeksów. Są to wybiórcze uczelnie lubelskie – Politechnika czy UP.

Co zawiera papierowy indeks studencki?

Dawny indeks studencki przybiera formę zielonej książeczki, która zawiera podstawowe informacje o studencie, takie jak: imię i nazwisko, imię ojca, data i miejsce urodzenia, zdjęcie studenta, numer albumu, informacje o uczelni, kierunku i toku studiów. Znajduje się również podpis dziekana i tekst ślubowania. Podsumowując, indeks potwierdza byt studenta na danej uczelni. Bez wątpienia jest to najbardziej charakterystyczna oznaka studiowania.

Indeks w systemie elektronicznym

W ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się indeksy w formie elektronicznej. Oceny wpisywane są przez wykładowców do specjalnego systemu. Przez stronę internetową możemy napisać podanie, wypełnić wniosek czy ankietę. Oprócz indeksu unowocześniane są także legitymacje studenckie. Naklejki na legitymację studencką mają charakter trójwymiarowego hologramu. W dobie obecnej techniki każdą sprawę związaną ze studiami można rozwiązać posługując się internetem.

Hologram studencki 31-10-2018 – sprawdź ofertę i uzupełnij kolekcję!