Juwenalia


Juwenalia – co to takiego?

Juwenalia to coroczne święto wszystkich studentów. Uczelnie w Polsce organizują koncerty, imprezy i spotkania. Pojedyncze wydziały również mogą świętować swoje dni. Na koncerty przyjeżdżają znani artyści. Za organizację juwenaliów są odpowiedzialne samorządy studenckie, ale władze uczelni również się w nią włączają. Juwenalia trwają przez cały maj, czyniąc z tego miesiąca wielkie studenckie święto. Studenci różnych uczelni odwiedzają koncerty innych, ponieważ w trakcie juwenaliów wszyscy jednoczą się w wielką studencką rodzinę.

Kto może przyjść na juwenalia?

Na koncerty może przyjść każdy, kto ma na to ochotę. Nie tylko studenci są mile widziani. Niektóre koncerty są bezpłatne, a na niektóre należy kupić bilet. Koncerty są organizowane pod gołym niebem, najczęściej na terenie imprezy można kupić alkohol oraz coś do jedzenia. Przed wejściem na koncerty najczęściej są długie kolejki, więc warto być tam wcześniej. Jest to idealna okazja, by zobaczyć na żywo swoich ulubionych artystów. Koncerty kończą się po północy, jednak ze względu na ciepłe noce majowe, studenci nie kończą świętowania na juwenaliach.

Czy można przyjść na juwenalia bez legitymacji ELS?

Juwenalia to święto studentów, jednak każdy bez problemu może świętować razem z nimi. Legitymacja studencka nie jest wymagana, może jedynie uprawniać do zniżek przy zakupie biletów bądź w barach na terenie miasteczek studenckich podczas koncertów. Jeśli jednak po juwenaliach lub w ich trakcie ktoś zapragnie poczuć się jak student, może kupić naklejki ELS w ramach ich kolekcjonowania.

Naklejki na legitymacje 31.10.18 – mamy już nowe egzemplarze, zapraszamy!