Legitymacja studencka


Karta ELS

Elektroniczna legitymacja studencka w obecnych czasach ma formę plastikowej, zielonkawej karty. Wyglądem zewnętrznym przypomina dowód osobisty, prawo jazdy czy kartę debetową. Na dokumencie musi znaleźć się zdjęcie – spełniające określone wymagania, imię i nazwisko, adres, pesel. Oprócz tego znajduje się jeszcze numer albumu, datę wydania dokumentu, a także nazwę uczelni czy akademii. Na odwrocie dokumenty znajduje się 12 okienek na hologramy ELS. Są to szczególne nalepki studenckie, które występują w formacie 3D. A co za tym idzie – są trójwymiarowe i nie do podrobienia.

Ważność legitymacji studenckiej

Kartę ELS otrzymuje osoba, która ma status studenta nabyty poprzez zapisanie i dostanie na studia. Dokument jest wydawany na początku roku akademickiego. Warto pamiętać o tym, że każda legitymacja studencka ma swoją datę ważności i nie można z niej korzystać wiecznie. Po każdym zakończonym semestrze należy udać się do dziekanatu, aby przyklejono nową nalepkę semestralną. Data na trójwymiarowym hologramie, wyryta laserowo jest zatem datą ważności dokumentu.

Legitymacja studencka – szybko, legalnie

Zdobycie legitymacji nie jest problemem dla studenta. Wystarczy zapisać się na dowolny kierunek studiów. Problemem może być utrzymanie się na tych studiach. Niezaliczenie semestru skutkuje usunięciem z listy studentów, a zatem nie możemy liczyć na nowy hologram i ciągle zniżki studenckie. Zdecydowanie najatrakcyjniejszą ulgą studencką jest 50% na środki komunikacji publicznej. Poza tym studenci mogą liczyć na promocję w wielu sklepach, barach, restauracjach, klubach czy na siłowniach. Chcąc korzystać z tych wygód należy dbać o datę ważności hologramu.

31.10.19 hologram na legitymacje – nowa data już w kolekcji, kup teraz!