Legitymacja szkolna


Legitymacja szkolna – do czego służy?

Legitymacja szkolna jest to dokument potwierdzający status bycia uczniem danej szkoły. Dokument uprawnia ucznia do korzystania z przysługujących mu zniżek na komunikację autobusową i przejazdy kolejowe. W przypadku, kiedy osoba jest nieletnia i nie posiada dowodu osobistego legitymacja może być dokumentem potwierdzającym tożsamość dziecka. Legitymacja ma formę papierowego kartonika. Na dokumencie znajdują się podstawowe dane ucznia, jego zdjęcie oraz własnoręczny podpis, a także informacje do jakiej szkoły uczęszcza. Na odwrocie karty są miejsca na pieczątkę szkoły, która potwierdza ważność i autentyczność dokumentu.

Uszkodzona legitymacja szkolna

Bardzo łatwo jest zniszczyć legitymację, ponieważ wykonana jest z dość cienkiego papieru, który nie jest trwały. Uczniowie szkół podstawowych nierzadko zazdroszczą nie tylko zabawy z hologramami, ale także plastikowej legitymacji studenckiej, która jest zdecydowanie bardziej trwała i wytrzymała na uszkodzenia. ELS jest to świetne rozwiązanie, dodające komfortu w przechowywaniu dokumentów.  Problemem jest również to, że nawet kilka kropel wody mogą rozmyć pieczątkę, a nawet datę ważności dokumenty. Studenci nie mają takich problemów, ponieważ na ELS są hologramy, a taka nalepka ELS nie ulegnie rozmazaniu nawet po zanurzeniu dokumentu w wodzie. Nalepka na legitymacja to rewolucyjne rozwiązanie.

Kolekcjonowanie legitymacji

Począwszy od szkoły podstawowej, a skończywszy na studiach czy nawet na doktoracie można uzbierać pokaźną kolekcję legitymacji. Dokumenty potwierdzające określony status są zdecydowanie ciekawsze podczas studiów. Zamiast tradycyjnej pieczątki mamy na odwrocie karty złoty znaczek, czyli naklejkę ELS. Jest wielu pasjonatów – filatelistów, którzy oprócz dokumentów kolekcjonują trójwymiarowe znaczki, umieszczając je w specjalnych klaserach.

Studencka naklejka na ELS 31-10-2018 – zobacz więcej i załóż kolekcję!