Lektorat


Każdy student, który właśnie dostał się na studia pierwszego stopnia, by pomyślnie ją ukończyć, musi zdać egzamin z języka obcego. Aby się do niego dobrze przygotować ma obowiązek zapisać się na zajęcia z języka obcego, czyli na lektorat. Zajęcia są prowadzone przez wykładowców z Polski lub przez native speakerów. Na zajęciach student uczy się jak mówić i pisać w obcym języku.

Jak zapisać się na lektorat?

Na większości uczelni wyższych student sam decyduje kiedy zapisze się na lektorat. Ma na to trzy lata, ale musi ukończyć cztery semestry zajęć. Zazwyczaj studenci zapisują się na lektoraty na pierwszym i drugim roku, ponieważ nie zdanie egzaminu językowego na trzecim roku, blokuje obronę pracy licencjackiej. Studenci sami wybierają sobie język, którego chcą się uczyć oraz język, z którego będą zdawać egzamin. Jeśli mają problem z określeniem swojego poziomu znajomości języka, są testy poziomujące, które pomagają wybrać grupę zajęciową.

Co mi daje lektorat?

Każdy student, który studiuje na uczelni wyższej, musi mieć zdany egzamin z języka obcego. Taki zdany egzamin pozwala obronić pracę licencjacką oraz ukończyć studia. Jeśli studenci chcą wyjechać na wymianę zagraniczną lub na praktyki zagraniczne (np. Erasmus) muszą mieć potwierdzoną znajomość języka obcego na poziomie B2+. Oprócz tego, lektorat jest idealnym miejscem, by nauczyć się języka obcego. Jeśli absolwenci szkół wyższych chcieliby powspominać czasy studenckie oraz lektoraty, mogą to zrobić przez rozpoczęcie kolekcjonowania naklejek ELS.

31-10-18 nalepka na ELS z nowej kolekcji! Kup teraz!