Magister


Kim jest magister?

Magister (skrót mgr) w szkolnictwie polskim to stopień naukowy, który uzyskuje się po odbyciu 5- letnich studiów wyższych na większości uczelni. Tytuł ten nadawany jest najczęściej przez uniwersytety i szkoły wyższe, choć istnieją wyjątki (kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym po 6-letnich studiach uzyskuje tytuł lekarza medycyny).

Kierunki dla magistra

Magistra można uzyskać z ogromnej liczby kierunków. Ten II- stopień naukowy jest kontynuacją nie tylko licencjata ale i inżyniera. Wtedy też pełny tytuł brzmi: magister inżynier. Tak więc zarówno nauczyciel języka polskiego, farmaceuta jak i architekt może mieć w swoim tytule magistra!

Najlepsze uniwersytety w Polsce

Wg rankingu Perspektyw o pierwsze miejsce biją się Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński w Krakowie i co jakiś czas wymieniają się na tej pozycji. Warto zwrócić również uwagę na Politechnikę Warszawską na 3. miejscu oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Politechnikę Wrocławską na miejscu czwartym. Tytuł magistra z tych uczelni będzie doceniony!

Jeśli chcesz poczuć się jak magister zamów kolekcjonerskie hologramy naklejki na legitymację studencką i stwórz z nami wyjątkowy album!

Nalepka studencka 31-10-2018 – kup teraz do kolekcji!