Maskotka uczelni 


Czym jest maskotka uczelni?

Maskotka uczelni to najczęściej zwierzę, które ma być kojarzone z daną uczelnią. Maskotki uczelni są bardziej kojarzone z amerykańskimi uniwersytetami, ale w Polsce również można je spotkać. Maskotki są obecne na wszystkich ważnych wydarzeniach uczelni, np. na imprezach sportowych i juwenaliach. Maskotka najczęściej jest wybierana demokratycznie, studenci najpierw zgłaszają swoje pomysły, a później na nie głosują. Maskotka jest również wykorzystywana w celach promocyjnych uczelni.

Kto może zostać maskotką uczelni?

Podczas istotnych dla uczelni imprez, maskotka jest obecna wśród tłumu studentów. W strój maskotki jest ubrany student lub studentka, którzy zgłosili się do pełnienia tej funkcji. Jeśli kandydatów do noszenia stroju maskotki było wielu, to wybór jednego jest przeprowadzany w ramach castingu. Osoba, która nosi strój maskotki musi być obecna na wszystkich ważnych wydarzeniach uczelni, ponieważ reprezentuje uczelnię. Na imprezach sportowych ma za zadanie dopingować zawodników oraz bawić się z kibicami.

Czy po zakończeniu studiów trzeba pożegnać się z maskotką uczelni?

Za każdym razem, gdy imprezy organizowane przez uczelnię mają charakter otwarty, każdy może przyjść zobaczyć maskotkę uczelni, przybić z nią piątkę lub zrobić wspólne zdjęcie. Oprócz tego, niektóre uczelnie oferują różne gadżety z wizerunkiem maskotki, np. koszulki, czapki, długopisy. Jeśli jednak ktoś bardziej zatęsknił za maskotką oraz czasami studenckimi bardzo łatwo może je sobie przypomnieć rozpoczynając kolekcję hologramów ELS, czyli naklejek na legitymację.

Nalepki studenckie 31.10.18 – kup teraz nowy okaz do kolekcji!