Ministerstwo Edukacji Narodowej


Czym jest MEN?

Jest to jeden z  polskich urzędów administracji rządowej, zajmujący się edukacją w Polsce. Jego zakres obejmuje struktury od przedszkola do studiów wyższych. MEN odpowiada za ustalanie programu nauczania, podręczników, czy treści egzaminów zewnętrznych.

Obecny MEN

Władze MEN należą do kobiet. Ministerstwem Edukacji Narodowej zarządza aktualnie Pani Minister Anna Zalewska, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, a sekretarzem stanu jest marzena Machałek.

Gmach Ministerstwa Edukacji Narodowej

Ten piękny budynek znajduje się w Warszawie, przy alei Szucha. Gmach powstały w dwudziestoleciu międzywojennym, w roku 1930. Nie każdy wie, że w czasie II WŚ to właśnie ten budynek pełnił funkcję Urzędu Komendanta Policji Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa Dystryktu Warszawskiego, zwany potocznie gestapo, a sama aleja Szucha została przemianowana na  Strasse der Polizei. Gestapo prowadziło w tym budynku krwawe przesłuchania.

Główne zmiany ministerstwa

Największą reformą przeprowadzoną przez MEN było kontrowersyjna likwidacja gimnazjów. Zmiany w systemie szkolnictwa obejmują również zmianę podstawy programowej, która wg rządów PiS jest lepsza od poprzedniej.

Jeśli jesteś kolekcjonerem, fanem znaczków pocztowych, filatelistą- hologramy na legitymację studencką są dla Ciebie! Sprawdź starsze i aktualne nalepki i stwórz najpiękniejszy album z hologramami na elektroniczne legitymacje studenckie!

Hologramy na ELS 31.10.18 – kup do kolekcji!