Najlepsze uczelnie w Krakowie


Kraków – studenckie miasto

Kraków od wielu lat był jednym z polskich ośrodków nauki. Nie bez przyczyny znajduje się tam najstarszy polski uniwersytet. Kraków to miasto sztuki i nauki, w którym studencki klimat jest niepowtarzalny. Sprawdźmy na których uczelniach warto studiować.

Uniwersytet Jagielloński

Jego historia sięga aż 1364 roku co daje mu miejsce wśród najstarszych uniwersytetów na świecie. Razem z długim stażem wiąże się tradycja i doświadczenie, dzięki czemu Uniwersytet został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Prestiż potwierdzają jego znani absolwenci: Wisława Szymborska, Stanisław Lem czy Jan Paweł II.

Akademia Górniczo- Hutnicza

Ta techniczna uczelnia wyższa jest 2. najlepszą jednostką naukową w Krakowie. Znajdują się tu takie wydziały jak Wydział Górnictwa i Geoinżynierii, czy Wydział Wiernictwa, Nafty i Gazu ale poza tym AGH kształci również bardzo dobrych specjalistów jak inne politechniki: na wydziałach Informatyki, Elektrotechniki, Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. Wg rankingu uczelni technicznych zajmuje 3. miejsce w Polsce.

Akademia Krakowska

Co prawda jest uczelnią prywatną, jednak warto na nią zwrócić uwagę. Jako pierwsza otworzyła całkowicie niepubliczny kierunek lekarski. Akademia Krakowska klasyfikuje się na 7. miejscu szkół wyższych niepublicznych w Polsce (2015 rok)- ranking “Perspektyw”. Mimo statusu prywatnej uczelni AK uczestniczy w programie Erasmus+

Mniej znaną uczelnią jest Uniwersytet Rolniczy im. Hugo Kołłątaja w Krakowie, jednak jej poziom nauczania jest doceniany w rankingach. Tu można się uczyć na kierunkach: ekonomia, zootechnika czy architektura krajobrazu. Jeśli chcesz założyć album z hologramami studenckimi krakowskich uczelni sprawdź nasze oryginalne naklejki i zamów je z wysyłką w ciągu 24 h!

31-10-18 naklejka na ELS – kup do kolekcji!