Najlepsze uczelnie w Łodzi


Łódź kojarzona niegdyś tylko z fabrykami i włókiennictwem, dziś jest również ważnym ośrodkiem edukacji. Szybko rozwijające się w ostatnim czasie miasto star się stworzyć jak najlepsze warunki również dla studentów.

Uniwersytet Łódzki

UŁ charakteryzuje się wysokimi notami m.in. oceniając prawo i administrację. Również ciekawym jest sam budynek tego wydziału. Nowoczesny w formie z lotu ptaka tworzy paragraf. Uniwersytet Łodzki może się również pochwalić piękną biblioteką i położonymi nieopodal: nowo zrewitalizowanym wydziałem humanistycznym, czy akademikami położonymi na Lumumbowie.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

UMED Łódź to uczelnia z ciekawą historią- powstał z połączenia dwóch uczelni: Akademii Medycznej i WAMu (Wojskowej Akademii Medycznej). Połączenie, o które starano się dwa lata nastąpiło w 2002 roku. Dzięki temu na uczelni istnieją aktualnie 2 wydziały lekarskie: jeden kształcący wyłącznie lekarzy cywilnych, drugi zarówno cywilnych jak i przyszłych oficerów, lekarzy wojskowych. Warto dodać, że jest to jedyny uniwersytet w Polsce, kształcący lekarzy oficerów.

Politechnika Łódzka

Niemal 17 tyś. studentów zapełnia 9 łódzkich wydziałów. Poltechnika Łódzka wyróżnia się fabrykanckimi willami i pałacami obok przeszklonych budynków oraz zrewitalizowanymi fabrykami, gdzie odbywają się zajęcia dla studentów. Odnaleźć możemy tutaj takie wydziały jak Mechaniczny, Chemiczny czy Ochrony Środowiska i Inżynierii Procesowej.

Poczuj się jak łódzki student: stwórz album z kolekcjonerskimi hologramami na legitymację studencką. Autentyczność naklejek potwierdzona przez ekspertów na forum!

31-10-18 naklejki na ELS – kup do kolekcji!