Najlepsze uczelnie w Lublinie


W kinie w Lublinie… ucz się też! To urocze miasto na wschodzie Polski ma szeroką i najlepszą ofertę edukacyjną po prawej stronie Wisły. Sprawdź jak prezentują się znane lubelskie uczelnie wyższe.

Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie

Ponad 70-letnia uczelnia to największa uczelnia na wschodzie Polski. Również w czołówce jest pod względem ilości kół naukowych w stosunku do liczby studentów- jest ich aż 120.

Najważniejsze nagrody dla UMCS to „Uczelnia Liderów”, „Aurea Praxis”, „Dobra Uczelnia – dobra praca”. Uczelnia jest także laureatem konkursu „Najbardziej innowacyjna i kreatywna Uczelnia w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych”.

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualnie posiada 4 wydziały, na których kształci młodych medyków. Medycyna w Lublinie zaczęła rozwijać się w 1944 roku na Uniwersytecie im. Marii Curie- Skłodowskiej. Kierunek ten znajduje się obecnie na 2 wydziałach (I i II Wydziale Lekarskim). Studenci uczą się w 4 szpitalach klinicznych w Lublinie.

Katolicki Uniwersytet Lubelski

Powstał już w 1918 roku i posiada aktualnie aż 10 wydziałów. Etykę wykładał na nim Jan Paweł II. Oprócz kampusu w centrum miasta, KUL posiada również swoje budynki w lubelskich Konstantynowie i Majdanku (dawne koszary).

Lubelskie uczelnie posiadają elektroniczne legitymacje studenckie. Zamów oryginalny hologram na ELS 2018 i powiększ swój album z naklejkami!