Naklejka hologramowa


Czym jest naklejka hologramowa?

Niewielkich rozmiarów znaczek na legitymację studencką, uczniowską lub inny dokument upoważniający do ulg i profitów studenckich. Naklejka jest błyszcząca, przezroczysta i zawiera blokadę tzw. “plastra miodu”. Zazwyczaj ów srebrny znaczek stanowi dumę dla studentów pragnących pochwalić się przynależnością do środowiska uczelnianego AGH, Uniwersytetu Warszawskiego czy prestiżowej Politechniki Wrocławskiej. Z tego powodu studenci z innych miast akademickich jak Poznań, Toruń czy nawet małych ośrodków jak Kalisz albo Piła chętnie nabywają wersje kolekcjonerskie hologramów.

Od studenta do pasjonata hologramowej serii

Znaczki na ELS są egzemplarzami kolekcjonerskimi nie tylko dla studentów, ale i innych miłośników hologramowej zabawy.   Hobbyści zbierają je w specjalnych klaserach, przypominających te filatelistyczne. Podobnie jak znaczek raz przyklejony do legitymacji hologram jest niemożliwy do odzyskania i ulega zniszczeniu. Jednak niektórzy kolekcjonerzy przyklejają je mimo to do legitymacji, tworząc niejako kolejny, przypominający o studenckich czasach, komplet kolekcjonerski jak np.: indeks, legitymacja ISIC czy inny akademicki, zwykle papierowy, dokument potwierdzający status studenta.

Hologramowy asortyment – wyłącznie do celów kolekcjonerskich

Choć dostępne w ofercie znaczki łudząco przypominają autentyczne hologramy naklejane na legitymacje, trzeba pamiętać, że nie są one prawdziwymi, wydawanym przez uniwersytety i akademie nalepkami. Używanie ich wraz z legitymacją studencką czy innym dokumentem, który stracił ważność, jest nielegalne i niezgodne z prawem. Zakup hologramu nawet z aktualną datą, np.  22-03-2018 nie upoważnia do żadnych, przysługujących zwykle środowisku akademickiemu, ulg i profitów. Naniesiona laserowo data ważności czy symbol orła to tylko symulacja – element kolekcjonerskiej zabawy.

Hologram na legitymację 31-10-2018 – zobacz ofertę i zadzwoń!