Naklejka z hologramem – po co i dla kogo?

Naklejki hologramowe – małe znaczki z misternie zadrukowanej laserowo folii – stanowią jeden z symboli naszych czasów. Na legitymacjach studenckich, będącymi jednocześnie kartami miejskimi, płatniczymi a nawet biletami wstępu, są czymś w rodzaju dawnych pieczątek. Oczywiście są trwalsze niż dawne stemple, atrakcyjniejsze pod względem wizualnym i trudne do podrobienia. Student nie powinien jednak zapominać o odebraniu ich raz na semestr z dziekanatu uczelni, bo inaczej straci liczne ulgi. Nie może też odrywać raz przyklejonej nalepki, bo zniszczy ją bezpowrotnie. Ten mały znaczek oprócz zapisanej laserowo daty (po naklejeniu staje się przezroczysta) posiada wiele zabezpieczeń, np. blokadę “plaster miodu”.

Naklejka z hologramem – nowa jakość uczelni

Wzorem uniwersytetów zagranicznych polskie uczelnie bardzo wprowadziły nowe standardy (ELS, ISIS, USOS). Papierowy indeks studencki zamieniły na wirtualny, a tekturową legitymację na elektroniczną kartę z hologramem. Technika przede wszystkim wspomaga studenta, ale też ułatwia jego identyfikację i zapobiega oszustwom.. Nowe trendy zagościły nie tylko w wielkich ośrodkach uczelnianych Warszawy, Krakowa czy nowoczesnego Wrocławia, ale też mniejszych miastach jak Opole, Toruń i rozwijający się akademicko stary  Kalisz.

Naklejka z hologramem – gdzie jej szukać?

Przede wszystkim każdy studiujący raz na semestr otrzymuje aktualny hologram  ELS. To jedno z jego studenckich praw. Jeśli osoba nie jest studentem, może zakupić kolekcjonerską wersję nalepki z symbolem orła, laserowo naniesioną datą i nazwą dowolnej szkoły wyższej.  Nie upoważniają do zniżek i profitów studenckich.  To po prostu fajne znaczki, które można pokazać znajomym tak, jak filateliści i numizmatycy prezentują swoje klasery.  Tak w marzeniach można zostać studentem AGH czy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i sprawić, że Toruń i Lublin staną się naszym miastem akademickim! Czasem marzenia można nabyć za niewielką cenę. 

Naklejki kolekcjonerskie 31-10-18 – sprawdź i kup teraz w okazyjnej cenie!