Nauczyciel akademicki


Kim jest nauczyciel akademicki?

Nauczyciel akademicki to inaczej każdy wykładowca, który prowadzi zajęcia w szkole wyższej, czyli akademii, uczelni i uniwersytecie. Nauczyciel akademicki oprócz prowadzenia zajęć musi również wyznaczyć godziny na konsultacje ze studentami oraz mieć czas na swoją pracę naukową.

Jak można zostać nauczycielem akademickim?

By zacząć nauczanie studentów, należy dostać się na studia trzeciego stopnia, czyli doktoranckie. Już podczas tych studiów trzeba poprowadzić kilkoro zajęć pod okiem prowadzącego przewód doktorski doktoranta, profesora. Po uzyskania tytułu doktora można starać się o etat na uczelni. Uczelni również sama może zaproponować świeżo upieczonemu doktorowi pracę ze studentami. Nauczyciel akademickim są również profesorowie. Przyszły nauczyciel akademicki musi być aktywny naukowo, czyli musi brać udział w konferencjach naukowych, powinien publikować prace naukowe, a nawet napisać książkę.

Jak nauczyciel akademicki może przypomnieć sobie studenckie czasy?

Nauczyciel akademicki nie może korzystać z przywilejów, jakie przysługują posiadaczom legitymacji studenckiej lub doktoranckiej, ponieważ jego przygoda ze studiami z perspektywy studenta już się zakończyła. By jednak powspominać te czasy, może rozpocząć nowe hobby, jakim jest kolekcjonowanie naklejek z hologramami ELS. Naklejki są oryginalne oraz bardzo unikatowe przez fakt, że jest ich bardzo ograniczona ilość. Nauczyciel akademicki to bardzo zapracowana osoba, ale na pewno znajdzie czas na kolekcję najnowszych hologramów ELS.

Naklejka na ELS 31-10-18 – kup teraz do kolekcji!