Odbiór legitymacji


Procedura wydawania i odbioru legitymacji studenckiej

Legitymacja studencka wydawana jest na rozpoczęciu roku akademickiego przez wyznaczoną osobę pracującą w dziekanacie. Otrzymują ją studenci, którzy zapisali się na dany kierunek, dostali się na studia i dokonali opłaty związanej z legitymacją studencką. Wydana legitymacja jest już opatrzona w aktualną nalepkę ELS, która potwierdza status studenta.

Student, który przychodzi po legitymacje

Na każdym kierunku pojawiają się osoby, które przychodzą tylko po odbiór legitymacji, a później nie pojawiają się na zajęciach i nie przystępują do zaliczenia sesji egzaminacyjnej. Takim osobom zależy na legitymacji ze studencką nalepką semestralną. Pomimo tego, że fizycznie nie są studentami, nie chodzą na wykłady i ćwiczenia, to korzystają ze statusu studenta.

Przedłużanie ważności legitymacji studenckiej

Pomimo tego, że niektórzy studenci przychodzą na uczelnię tylko po legitymację przez kolejne semestry i lata korzystają ze zniżek studenta i wszystkich profitów wynikających ze statusu studenta. Jest to możliwe, lecz nielegalne. Na różnych stronach internetowych, na Allegro, OLX możliwe jest zamówienie kolekcjonerskich hologramów, które są całkowicie autentyczne, posiadają wszystkie zabezpieczenia. Zatem niektórzy wykorzystują ten fakt i na kartę ELS przykleją studencką nalepkę falsyfikując dokument.

31-10-2018 naklejka na ELS – kup nowy okaz do swojej kolekcji!