Politechnika Warszawska


PW – prestiż uczelni

Politechnika Warszawska to najlepsza wyższa uczelnia techniczna w Polsce. Sprawdźmy, czym zasłużyła sobie na ten sukces.Historia sięga roku 1826 kiedy Stanisław Staszic założył uczelnię pod nazwą Szkoła Przygotowawcza do studiów technicznych. Jednak nie każdy wie, że uczelnia została zamknięta aż na 60 lat! Była to konsekwencja represji po wybuchu Powstania Listopadowego. Na szczęście aktualnie PW ma się dobrze i prężnie funkcjonuje.

Szeroko rozbudowana edukacja PW

PW posiada aż 48 kierunków na 19 wydziałach. 483 profesorów trzyma pieczę nad rozwojem aż 36 092 studentów! Najbardziej obleganymi kierunkami są m.in. architektura, czy informatyka. W rekrutacji bierze udział zdecydowanie więcej osób niż przewidzianych miejsc. To świadczy o prestiżu uczelni technicznej.

Znani absolwenci Politechniki Warszawskiej

Politechnikę Warszawską ukończyli m.in. Przemysław Prusinkiewicz, profesor informatyki na Uniwersytecie Calgary w Kanadzie, Stanisław Wigura- polski konstruktor lotniczy, czy Waldemar Pawlak, znany polityk. A może i Ty licealisto, znajdziesz się na tej liście z wypełnionym piątkami indeksem studenckim?

Uniwersytet Trzeciego Wieku PW

Również Ci, którzy zakończyli swoją edukację ale chcą poszerzyć swoją wiedzę mogą znaleźć miejsce na PW. Uczelnia oferuje między innymi wykłady z Historii Architektury, czy Kultury i społeczeństwa. Ciekawostką jest, iż w 2015 roku Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu monety o nominałach 200 zł i 10 zł „100-lecie Politechniki Warszawskiej”.

31-10-2018 hologram na legitymacje – nowe edycje kolekcjonerskie już w ofercie!

Najnowsze edycje naklejek ELS 31.03.20 oraz starsze – hologram ELS 2015, 2016 i inne edycje – sprawdź!