STUDIA DZIENNE


Podstawowe informacje o studiach stacjonarnych

Obecnie odchodzi się od nazwy studia dzienne, na rzecz sformułowania studia stacjonarne. Jest to najbardziej charakterystyczna forma studiów wyższych. Takie studia wymagają, aby przynajmniej połowa zajęć dydaktycznych odbywała się z udziałem studentów i wykładowców. Studiowanie w systemie stacjonarnym na uczelni publicznej jest w całości opłacane z budżetu państwa. Studia stacjonarne zazwyczaj odbywają się od poniedziałku do piątku. Pewne jest, że ani wykłady, ani ćwiczenia nie mają miejsca bytu w sobotę i niedzielę.

Ile kosztują studia dzienne?

Studia stacjonarne kosztują niewiele. W porównaniu do niestacjonarnych można powiedzieć, że są darmowe. Na początku toku nauczania wnosi się opłatę za legitymację studencką ELS. Może zdarzyć się dodatkowa opłata jeśli zniszczysz hologram, wtedy należy wymienić nalepkę ELS bądź cały dokument. Na uczelni jest możliwość wykupienia ubezpieczenia, ale nie jest to obowiązkowy wydatek. Przeprowadzka do innego miasta wiąże się z potrzebą wynajęcia mieszkania bądź akademiku. Pozostałe wydatki to tylko żywność i koszty utrzymania w zależności od indywidualnych potrzeb.

Studia stacjonarne czy niestacjonarne – co wybrać?

Na studiach dziennych jest większa ilość godzin zajęć niż na zaocznych. Nasuwa się, więc wniosek, że tok studiów jest spokojniejszy, odbywa się w swoim naturalnym tempie, a przyswojona ilość wiedzy prawdopodobnie przewyższa wymogi na studiach zaocznych. Doskonałym zajęciem na weekendy dla studentów jest założenie kolekcji hologramów ELS, która polega na zbieraniu naklejek semestralnych.

Naklejki ELS 31-10-2018 – poznaj nasze hologramy!