Studia inżynierskie


Studia dla inżyniera

Studia te pozwalają na uzyskanie tytułu inżyniera. Są to jedne z najczęściej wybieranych kierunków i cieszących się coraz większą popularnością. I wbrew stereotypom nie są to tylko studia dla mężczyzn. Wiele kobiet decyduje się na kierunek techniczny.

Ile lat trwają studia inżynierskie?

Najczęściej 3,5 roku. Po tym czasie można zakończyć naukę z tytułem inżyniera lub kontynuować naukę przez kolejne 1,5 roku i zostać magistrem inżynierem. Wiele osób kończy studia na pierwszym etapie i nie ma problemu ze znalezieniem dobrej pracy, jednak tytuł magistra pomaga w zdobyciu posad wyższych, kierowniczych.

Kierunki studiów inżynierskich

Oferta kierunków inżynierskich jest bardzo szeroka. Można zastanowić się nad kierunkami najbardziej kojarzącymi się z inżynierem np. budownictwo, czy architektura ale nie tylko. Informatyka,  automatyka i robotyka, czy nawet technologia chemiczna lub chemia.

Czy tylko Politechnika?

Politechniki to uczelnie najbardziej związane ze studiami technicznymi, inżynierskimi. Jednak bardzo dużą popularnością i wysokimi notami w rankingach uczelni cieszy się AGH, czyli Akademia Górniczo- Hutnicza w Krakowie, a także. Dodatkowo studia techniczno inżynierskie oferują  mniej popularne uczelnie jak np. Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi.

Elektroniczna Legitymacja Studencka

Studenci kierunków inżynierskich korzystają z elektronicznej legitymacji studenckiej ELS- jego ważność przedłuża się dzięki hologramom na tyle legitymacji. Zamów kolekcjonerskie naklejki- hologramy. Autentyczność potwierdzona przez ekspertów na forum!

Hologram na ELS 31-10-2018 – kup teraz!