Studia podyplomowe


Studia podyplomowe to rodzaj toku studiów, który kształci w jednym i określonym kierunku. Są krótsze niż studia licencjackie lub magisterskie. Najczęściej odbywają się w trybie zaocznym. Na studia podyplomowe najczęściej wybierają się osoby, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe lub brakuje im studenckiej atmosfery. Studia trwają zazwyczaj dwa lata, ale mogą też krócej. Wszystko zależy od uczelni, która proponuje absolwentom ten rodzaj studiowania.

Kto może stać się studentem podyplomowym?

Na studia podyplomowe może iść każdy, kto już ma dyplom studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich. Studia najczęściej są płatne, ale mogą być również finansowane przez pracodawcę lub Unię Europejską. Studia podyplomowe najczęściej wymagają egzaminu końcowego lub pracy pisemnej. Przy rekrutacji na studia nie ma ograniczeń wiekowych, liczy się tylko sylwetka naukowa studenta, który pragnie zdobywać wiedzę. Po ukończeniu studiów dyplomowych student otrzymuje świadectwo, a nie dyplom.

Jak zdobyć legitymację ELS na studiach podyplomowych?

Każdy student, bez względu na to, czy jest na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktoranckich lub podyplomowych dostaje od uczelni legitymację z ważną naklejką. Aby dostać kolejne nalepki, należy zdawać egzaminy w kolejnych semestrach. Po ukończeniu studiów podyplomowych student może zatrzymać legitymację, ale bez możliwości doklejania nowych hologramów. Jeśli jednak chciałby kontynuować zbieranie naklejek jako kolekcjoner, nie ma lepszej możliwości od ich kupienia.

Naklejka ELS 31-10-18 – zobacz nowe hologramy do kolekcji!