Teologiczne studia


Czym zajmują się studenci teologicznych studiów?

Studia teologiczne zajmują się powiązaniami filozofii i wiary oraz tego jak filozofia może pomóc w szukaniu Boga. Studenci na zajęciach czytają teksty największych filozofów oraz analizują teksty religijne. Studenci studiów teologicznych nie muszą być osobami wierzącymi, ponieważ religia może być także traktowana jako nauka. Zajęcia na studiach teologicznych są prowadzone, że osoby świeckie, ale też przez duchownych.

Co trzeba zrobić, by dostać się na studia teologiczne?

By dostać się na studia teologiczne należy wybrać takie przedmioty na egzaminie maturalnym, które będą brane pod uwagę w rekrutacji. Na pewno trzeba wybrać religię oraz filozofię. Warto również wybrać się na dni otwarte organizowane przez daną uczelnią. Po ukończeniu takich studiów można zająć się pracą naukową lub zacząć uczyć w szkole na stanowisku katechety. Osoby, które czują powołanie, mogą pójść do seminarium lub zakonu, studia teologiczne dają im bardzo dobre przygotowanie.

Czy studenci studiów teologicznych mogą mieć legitymację studencką?

Studia teologiczne to kierunek studiów jak każdy inny, dlatego też jego studenci na początku pierwszego roku akademickiego otrzymują legitymacje studenckie. Legitymacje upoważniają do zniżek i ulg między innymi w komunikacji miejskiej oraz kinach. By jednak korzystać z tych zniżek należy pilnować, by na legitymacji zawsze była aktualna naklejka ELS. Naklejki są rozdawane co semestr w dziekanacie wydziału. Po ukończeniu studiów teologicznych można zacząć zbierać naklejki ELS w celach kolekcjonerskich.

Kup hologram na legitymacje 31-10-18 – nowa kolekcja!