Najlepsze uczelnie w Warszawie

Liceum kończy się nieubłaganie, a Ty nadal nie wiesz na której uczelni chciałbyś studiować? Zmień status licealisty na status studenta i odbierz swoją wymarzoną legitymację studencką. Przedstawiamy najlepsze uczelnie medyczne w Warszawie- największym mieście akademickim w Polsce.

Uczelnie publiczne w Warszawie

Uczelnie publiczne (państwowe) to takie, w których nie musisz płacić za naukę. W stolicy jest ich mnóstwo, ale warto wybrać jedną z najlepszych aby móc pochwalić się swojemu pracodawcy wartościowym dyplomem.

Niewątpliwym zwycięzcą rankingu jest 200 letni Uniwersytet Warszawski, znajdujący się na 1. miejscu wszystkich uczelni w Polsce. UW oferuje nowym adeptom 21 wydziałów (w tym najstarszy Wydział Prawa i Administracji) oraz posiada łącznie 44,4 tyś. studentów. Jest to najbardziej renomowana uczelnia nie tylko w warszawie ale w całej Polsce, a studenci kończący tę uczelnię cieszą się dużą popularnością na rynku pracy.

Jeśli jesteś umysłem ścisłym, powinieneś zainteresować się Politechniką Warszawską- 3. najlepszą uczelnią w Polsce (na 1. miejscu wśród uczelni technicznych). PW posiada niewątpliwie najpiękniejsze wnętrze budynku głównego, przypominające bardziej pałac niż mury uczelni! Politechnika powstała w 1926 roku i posiada 20 wydziałów.

Uczelnie prywatne w Warszawie

3 najlepsze niepubliczne uczelnie wyższe znajdują się właśnie w Warszawie. Faworytem jest Akademia Leona Koźmińskiego, która zostawia w tyle dwie kolejne uczelnie: SWPS oraz Uczelnię Łazarskiego. wg „Financial Times” jest to Najlepsza szkoła biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej. Oferuje studia w zakresie nauk ekonomicznych, humanistycznych oraz nauk prawnych.

Naklejka na legitymacje ELS 31-10-2018 – zobacz nowe hologramy i uzupełnij kolekcję!