UMCS Lublin – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej


Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – historia

Ponad 70-letnia uczelnia to największa uczelnia na wschodzie Polski. Również w czołówce jest pod względem ilości kół naukowych w stosunku do liczby studentów- jest ich aż 120. Stwarza to dodatkowe możliwości do rozwoju studentów.

Fundusze Europejskie dla UMCS

Nowoczesne laboratoria, pracownie, infrastruktura i modernizacja obiektów możliwa jest między innymi dzięki funduszom Unii Europejskiej. Nowe pracownie to Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej, Instytut Informatyki czy Centrum Nanomateriałów Funkcjonalnych na Wydziale Chemii.

Wyróżnienia dla Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej

Najważniejsze nagrody dla UMCS to „Uczelnia Liderów”, „Aurea Praxis”, „Dobra Uczelnia – dobra praca”. Uczelnia jest także laureatem konkursu „Najbardziej innowacyjna i kreatywna Uczelnia w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych”. Doceniona została również przez ranking Perspektywy 2016 – 1. miejsce jako najwyżej oceniana uczelnia przez lubelskich pracodawców.

Kultura i organizacje UMCS

Na Uniwersytecie im. Marii Curie- Skłodowskiej rozwija się życie studenckie: AZS UMCS z 14 sekcjami wyczynowymi. Kultura rozwija się głównie  Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka” oraz Inkubatorze Medialno-Artystycznym. Jeśli chcesz poczuć kulturę lublińskiej uczelni, zamów już dziś hologram na legitymację studencką ELS!

31-10-18 hologram na els – kup teraz!