UMK – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu


Podstawowe informacje o UMK – Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet został założony w 1945 roku, ale jego tradycja sięga aż XVI wieku. Obecnie jest jedną z lepszych państwowych uczelni w Polsce. Swojej działalności nie zamyka na kształceniu akademickim, posiada stację badawczą na Spitsbergenie oraz kieruje liceum w Toruniu. Uczelnia ma swoje oddziały także w Bydgoszczy. Na UMK studiuje prawie 25 tysięcy studentów. Mają do wyboru 81 kierunków na 17 wydziałach. Oprócz tego uczelnia posiada obserwatorium astronomiczne. Na UMK można studiować dziennie, zaocznie oraz wieczorowo. Można dokształcać się na studiach podyplomowych oraz starać się o uzyskanie stopnia doktora na studiach doktoranckich.

Jak zacząć studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu?

By zostać studentem UMK należy przejść etap rekrutacji, który jest szczegółowo opisany na stronie internetowej uczelni. Warto również odwiedzić szkołę podczas dni otwartych. Osoby, które przyjeżdżają z daleka mogą starać się o miejsce w jednym z jedenastu domów studenckich. Po dostaniu się na studia, studenci oprócz nauki, mogą rozwijać swoje pasje w telewizji, radiu i czasopiśmie, które działają w murach uczelni.

Czy dostanie legitymacji UMK wymaga szczególnego zainteresowania?

Każda osoba, która dostała sią na studia na UMK nie musi martwić się o swoją legitymację studencką. Tuż po jej opłaceniu, każdy student dostaje ten dokument z pierwszą naklejką. By legitymacja była ważna, musi mieć aktualne nalepki, które są rozdawane co semestr. Jednak nie tylko studenci mogą zbierać naklejki z hologramami ELS, lecz także wszystkie osoby, które chcą zacząć je kolekcjonować.

Naklejka studencka 31-10-18 – kup nowy egzemplarz do kolekcji!