Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu


Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – kierunki na UP

Jeśli interesują Cię takie kierunki jak biotechnologia, biologia, architektura krajobrazu, geodezja i kartografia czy weterynaria to UP we Wrocławiu może okazać się dla Ciebie idealnym wyborem. Ten niemal 70-letni uniwersytet plasuje się na drugim miejscu wśród uczelni państwowych o charakterze przyrodniczym i rolniczym. Kolejne drugie miejsce zajmuje wśród wszystkich uczelni w Polsce w liczbie uzyskanych patentów.

Kadra i nauka

Tak jak i inne wrocławskie uczelnie np. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu kadra profesorska wywodzi się z przedwojennych polskich ośrodków naukowych takich jak Lwów. Aktualnie na UP nauką zajmuje się ponad 1600 pracowników, blisko 700 nauczycieli akademickich, ponad 250 profesorów i doktorów habilitowanych.

Wydziały i kierunku UP

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu posiada 5 wydziałów: Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Wydział Przyrodniczo-Technologiczny. Jednostki te oferują 27 kierunków i 50 specjalności.

Domy studenckie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Ci którzy posiadają legitymację studencką ELS UP Wrocław mogą aplikować o pokój w mieszkaniu studenckim (oczywiście, jeśli posiadają ważny hologram ELS Wrocław na legitymacji poświadczający status studenta). UP posiada 6 akademików- największy Arka, ale również mniejsze: Labirynt, Centaur, Talizman, Zodiak, Raj. Jeśli również chcesz poczuć się jak student mieszkający w akademiku Uniwersytetu Przyrodniczego zamów jeden z  kolekcjonerskich hologramów UP, dokładnie takich samych jakie posiadają studenci! Kolekcjonerski hologram ELS Wrocław może bowiem zamówić każdy, Ci którzy nigdy nie studiowali oraz Ci, którzy chcieliby posiadać znaczek studencki na pamiątkę.

Nalepki na ELS 31.10.18 – kup teraz do kolekcji!

Hologram ELS Wrocław – nowa naklejka na legitymację dla kolekcjonerów z datą 31-03-20 – sprawdź!