Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu


Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – kierunki na UP

Jeśli interesują Cię takie kierunki jak biotechnologia, biologia, architektura krajobrazu, geodezja i kartografia czy weterynaria to UP we Wrocławiu może okazać się dla Ciebie idealnym wyborem. Ten niemal 70-letni uniwersytet plasuje się na drugim miejscu wśród uczelni państwowych o charakterze przyrodniczym i rolniczym. Kolejne drugie miejsce zajmuje wśród wszystkich uczelni w Polsce w liczbie uzyskanych patentów.

Kadra i nauka

Tak jak i inne wrocławskie uczelnie np. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu kadra profesorska wywodzi się z przedwojennych polskich ośrodków naukowych takich jak Lwów. Aktualnie na UP nauką zajmuje się ponad 1600 pracowników, blisko 700 nauczycieli akademickich, ponad 250 profesorów i doktorów habilitowanych.

Wydziały i kierunku UP

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu posiada 5 wydziałów: Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Wydział Przyrodniczo-Technologiczny. Jednostki te oferują 27 kierunków i 50 specjalności.

Domy studenckie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Ci którzy posiadają legitymację studencką ELS UP Wrocław mogą aplikować o pokój w mieszkaniu studenckim. UP posiada 6 akademików- największy Arka, ale również mniejsze: Labirynt, Centaur, Talizman, Zodiak, Raj. Jeśli również chcesz poczuć się jak student mieszkający w akademiku Uniwersytetu Przyrodniczego zamów jeden z  kolekcjonerskich hologramów UP, dokładnie takich samych jakie posiadają studenci!

Nalepki na ELS 31.10.18 – kup teraz do kolekcji!