UP – Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie


Garść informacji o Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Uniwersytet jako samodzielna jednostka zaczął funkcjonować od 1955 roku. Obecnie skupa 8 414 studentów, którzy kształcą się w naukach rolniczych, biologicznych, weterynaryjnych, technicznych oraz ekonomiczno-społecznych. Studenci mogą wybierać studia pierwszego, drugiego oraz trzeciego stopnia. UP zaprasza również na studia podyplomowe. Sześć wydziałów prowadzi trzydzieści pięć kierunków. Kandydaci na studia mają bogatą ofertę, z której na pewno wybiorą coś dla siebie. Uniwersytet współpracuje z innymi uczelniami przez nawiązanie międzynarodowej współpracy. W jej ramach studenci mogą wyjeżdżać na studia lub praktyki (program Erasmus+).

Jak zostać studentem UP?

Pierwsze kroki, jakie powinien podjąć kandydat na studia, to odwiedzenie strony internetowej lub wizyta na uczelni podczas dni otwartych. Od razu po ogłoszeniu wyników student spoza Lublina powinien sprawdzić możliwości zamieszkania w mieście. Z pomocą przychodzi uczelnia, która ma do dyspozycji aż pięć domów studenckich. Jednak ilość miejsc w akademikach jest ograniczona, a chętnych jest dużo, dlatego należy się pospieszyć.

Do czego uprawnia legitymacja studencka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie?

Dzięki legitymacji studenci mogą korzystać w wielu ulg oraz zniżek, np. w komunikacji miejskiej lub kawiarniach. Jednak by móc korzystać z tych przywilejów przez cały okres studiów, studenci muszą pamiętać, by na swoje legitymacje przyklejać naklejki ELS z ważną datą. Hologramy są rozdawane w dziekanatach co semestr. Inaczej nie da się zdobyć nalepek, chyba, że w celach kolekcjonerskich.

Hologramy EL 31.10.2018 – zobacz ofertę i kup!