UZ – Uniwersytet Zielonogórski


UZ (Uniwersytet Zielonogórski)- podstawowe informacje

Uczelnia powstała w 2001 roku przez połączenie dwóch innych uczelni: Politechniki Zielonogórskiej oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Obecnie na UZ studiuje ponad 11 tysięcy studentów. Uczelnia ma trzynaście wydziałów, które kształcą na kierunkach humanistycznych oraz ścisłych. Oprócz tego Uniwersytet współpracuje z innymi uczelniami europejskimi, przez co jego studenci mogą wyjeżdżać na częściowe studia zagraniczne oraz praktyki w ramach programu Erasmus. Uniwersytet Zielonogórski jest znany z Bachanaliów, czyli święta studentów organizowanego co roku. Studenci mogą rozwijać swoje pasje w ośrodku jeździeckim oraz w akademickim radiu. Od 2017 roku UZ posiada wydział zamiejscowy w Sulechowie.

Jak zostać studentem Uniwersytetu w Zielonej Górze?

By zacząć studiować na UZ należy najpierw sprawdzić, jakie ma wymagania rekrutacyjne. Można to zrobić w samej uczelni na dniach otwartych lub przez stronę internetową. Uniwersytet nie posiada akademików, dlatego należy pomyśleć nad miejscem zamieszkania podczas okresu studiowania. Zielona Góra nie jest dużym miastem, dlatego też studenci nie muszą martwić się o przemieszczanie między budynkami uczelni. Uniwersytet posiada trzy lokalizacje: kampus A, kampus B oraz rektorat.

Czy każdy student Uniwersytetu Zielonogórskiego dostaje legitymację?

Każdy kto został wpisany na listę studentów danego kierunku UZ dostaje swoją legitymację studencką. By była ona ważna i uprawniała do zniżek, należy co semestr przyklejać na nią naklejki z hologramem. Nalepki ELS można również zbierać kolekcjonersko.

Naklejki na legitymacje 31.10.18 – kup hologram do swojej kolekcji!