Warszawski Uniwersytet Medyczny


Warszawski Uniwersytet Medyczny – prestiż uczelni

Warszawski Uniwersytet Medyczny wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim stanowią czołówkę polskich uczelni medycznych. Na uczelni kształceni są najlepsi lekarze, stomatolodzy, pielęgniarki, farmaceuci czy fizjoterapeuci. WUM posiada szereg kierunków medycznych, na które jest zapotrzebowanie na rynku pracy.

Struktura jednostek WUM

Wydział lekarski stanowił kiedyś część struktury Uniwersytetu Warszawskiego, jednak później, gdy powstawały nowe medyczne kierunki- wyłoniła się Akademia Medyczna w Warszawie, czyli dzisiejszy Warszawski Uniwersytet Medyczny. Studenci nabywają nowych umiejętności w niemalże dziesięciu szpitalach w Warszawie.

Nowoczesne zaplecze dla studentów

Uniwersytet może pochwalić się inwestowaniem w zaplecze naukowo- dydaktyczne, jak i sportowe. Szpital pediatryczny jest niewątpliwie najnowocześniejszym szpitalem dla dzieci w Polsce, z nowoczesnym sprzętem i wyglądem przystosowanym do potrzeb najmniejszych pacjentów. Centrum Biblioteczno- Dydaktyczne zapewnia prowadzenie zajęć w odpowiednich warunkach, a nowe Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne posiada najnowocześniejszy szpital olimpijski w mieście i designerskie sale ćwiczeń, z których mogą korzystać studenci.

Znani absolwenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Zbigniewa Religę nie trzeba przedstawiać nikomu- ten wybitny kardiochirurg zdobył wiedzę właśnie na WUMie. Również minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, czy arcybiskup Henryk Hoser odebrali tutaj dyplom lekarza. Uczelnia posiada wielu doktorantów. Sprawdź jak wyglądają legitymacje doktoranckie.

Hologram 31.10.2018 już w naszym sklepie, zobacz ofertę!