Znaczek z hologramem


Znaczek z hologramem – czym jest i czym się wyróżnia?

Znaczek z hologramem to niewielkich rozmiarów kawałek celofanu, który wyróżnia się misternym zdobnictwem. Często określa się go mianem pieczątki XXI wieku, gdyż obecnie właśnie on potwierdza autentyczność jakiegoś dokumentu (np. legitymacja studencka,karta studencka, ISIC) i zasadniczo uniemożliwia fałszerstwo.Wygląd obrazu na hologramie zmienia się zależnie od kąta obserwacji, co stanowi o atrakcyjności wizualnej produktu.

Znaczki z hologramem – specyfikacja i powstawanie

Znaczek, mający zazwyczaj postać naklejki, powstaje z wykorzystaniem technologii laserowej i jest  efektem specjalnej obróbki odpowiedniej kliszy. Zarejestrowana zmiana fazy fali świetlnej daje pożądany efekt w postaci trójwymiarowego obrazka, który z kolei znajduje liczne zastosowania w medycynie, biologii, handlu i sztuce.

Znaczki dla studentów i kolekcjonerów

Nalepki hologramowe znalazły przede wszystkim zastosowanie w szkolnictwie wyższym. Każdy student, bez względu na uczelnię, posiada Elektroniczną Legitymację Studencką ze znaczkiem, który pozwala odróżnić studenta AGH od tego z Uniwersytetu Warszawskiego czy Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Znaczki takie posiadają niezbędne symbole i zabezpieczenia chroniące przed fałszerstwem. Na rynku dostępne są także wersje kolekcjonerskie takich przedmiotów, które, mimo naniesionej laserowo daty ważności (np. 31.03.XX) i innych cech autentycznych znaczków na ELS, nie są przeznaczone dla oznaczania prawdziwych dokumentów.

Nalepka ELS 31-10-18 – aktualne hologramy dla kolekcjonerów już dostępne!