Znaczki hologramowe


Znaczki hologramowe – charakterystyka

Znaczki hologramowe to niewielkich rozmiarów kawałki zdobionej laserowo folii, które zajęły na współczesnych dokumentach miejsca pieczęci. Dzięki znaczkom hologramowym można potwierdzić autentyczność jakiegoś dokumentu (np. legitymacji studenckiej, karty studenckiej, ISIC) i zmniejszyć prawdopodobieństwo fałszerstwa. Wygląd znaczków hologramowych, mających zazwyczaj postać naklejek, zmienia się zależnie od kąta obserwacji, co stanowi o ich atrakcyjności wizualnej.

Znaczki hologramowe – powstawanie

Znaczki tworzone są z wykorzystaniem technologii laserowej i stanowią efekt specjalnej obróbki odpowiedniej kliszy. Zapisana kolejność zmian fazy fali świetlnej daje atrakcyjny efekt w postaci trójwymiarowej grafiki. Znaczki nakleja się zwykle w odpowiednim miejscu dokumentu (np. legitymacji studenckiej), a ich ważność określa naniesiona laserowo data. Po jej upływie student jest zobowiązany do udania się (zwykle w kolejnym semestrze) do dziekanatu uczelni po następny znaczek, dzięki któremu będzie mógł korzystać z ulg na zakup biletu w komunikacji miejskiej i kolejowej.

Znaczki hologramowe pożyteczne i przyjemne

Nalepki hologramowe można spotkać na przykład w dziekanatach uczelni wyższych. Każdy student, bez względu na rodzaj studiów, posiada Elektroniczną Legitymację Studencką ze znaczkiem, który identyfikuje go i pozwala przyporządkować powiedzmy do uczelni poznańskiej, krakowskiej, białostockiej, a także  innych uniwersytetów tudzież ich filii. Znaczki hologramowe posiadają niezbędne symbole i zabezpieczenia, które zapewniają im najwyższą jakość. W sprzedaży dostępne są również zestawy kolekcjonerskie hologramów, które, mimo naniesionej laserowo – przeźroczystej po naklejeniu daty ważności (np. 31.10.18) i innych wyróżników autentycznych znaczków na ELS, nie są przeznaczone stosowania na prawdziwych dokumentach. 

Hologram na legitymację 31.10.2018 – sprawdź już dzisiaj najnowsze naklejki!