Zniżki studenckie


Uprawnienia do korzystania ze zniżek studenckich

Podstawowym wymaganiem do tego, aby móc korzystać ze zniżek studenckich jest posiadanie statusu studenta. Rodzi się pytanie o to, jak uzyskać status studenta. To bardzo proste. Jeśli dana osoba zdała maturę i otrzymała już świadectwo z egzaminu dojrzałości może rozpocząć poszukiwania wymarzonej uczelni wyższej. Abiturienci najczęściej celują w prestiżowe uczelnie takie jak: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski czy Katolicki Uniwersytet Lubelski. Następnie uzupełnia się formularze w wersji elektronicznej i przesłała do uczelni, czekając na wyniki rekrutacji. Jeśli zostaje się przyjętym należy udać się do przyszłej uczelni w celu dowiezienia potrzebnych dokumentów. Na spotkaniu organizacyjnym pod koniec września bądź na rozpoczęciu roku akademickiego otrzymuje się legitymację studencką, która potwierdza status studenta.

Jakie są zniżki dla studentów?

Jedną z najbardziej atrakcyjnych zniżek dla studentów jest to zniżka 50% na środki publicznej komunikacji, dotyczy to głównie przejazdów pociągami czy w mieście – przejazdami środkami komunikacji miejskiej. Poza tym wielu prywatnych przewoźników oferuje zniżki dla studentów. Promocje studenckie czyhają na szczęśliwców w każdym mieście studenckim takim jak: Warszawa, Kraków, Lublin, Poznań, Bydgoszcz czy Toruń. Najczęściej zniżki można spotkać w knajpach, barach i restauracjach. Studencki korzystają z tańszych wejść na imprezy do klubów. Większość uczelni przewiduje także zniżki dla uczniów na terenie uczelni, czyli ksero w promocji, kawa czy obiad.

Czy mogę korzystać z legitymacji studenckiej?

Należy pamiętać, że aby korzystać z profitów studenckich należy mieć aktualna naklejkę ELS, czyli trójwymiarowy hologram na kartę ELS. Po zakończonym semestrze należy udać się do dziekanatu po hologram ELS, który potwierdza ważność elektronicznej legitymacji studenckiej.

31.10.18 – nalepka els z nowa datą już dostępna. Złóż zamówienie!