Legitymacja studencka hologram els

Hologramy ELS funkcje

W jakim celu używa się hologram ELS?

Hologram ELS otwiera wiele możliwości dla jego posiadacza. Zapewne podczas studiów spotkałeś się z takim hologramem, jeśli nawet studiowałeś/aś choć przez chwilę. Przy wstępnym odbiorze legitymacji musiałeś/aś otrzymać mały hologram z laserowo wyciętą datą ważności, który wylądował na odwrocie Twojej legitymacji. Jednakże jeśli nigdy nie miałeś z nim styczności, poniższy artykuł wszystko Ci wyjaśni.

Co to jest hologram ELS?

Hologram ELS to nalepka, która świadczy o dacie ważności legitymacji i statusu studenta. Posiada ona odpowiednie wymiary, kolor, wzór orła RP oraz laserowo wyciętą datę ważności. Jest również zabezpieczona “plastrem miodu”, który uniemożliwia całkowite odklejenie nalepki i ponowne jej przyklejenie, gdyż na powierzchni zostaje jej znaczna część. W związku z tym hologram staje się bezużyteczny. Hologram ELS wydawany jest co pół roku we wszystkich uczelniach wyższych w Polsce, między innymi na Uniwersytecie Warszawskim, Jagiellońskim, Śląskim czy Politechnice.

Do czego służą hologramy ELS?

Każdy hologram ELS z ważną datą świadczy o aktualnym statusie studenta na danej uczelni. Uprawnia on do korzystania z wielu ulg studenckich niezależnie w jakimś mieście w Polsce się znajdujesz. Dzięki niemu otrzymujesz 50% zniżki na przejazdy komunikacją miejską, jak i 51% na kursy międzymiastowe koleją PKP. Ulgę otrzymasz również w wielu teatrach, muzeach, galeriach sztuki czy kawiarniach, także możesz bez problemu korzystać z wielu pakietów studenckich na siłowni czy ośrodkach fitness czy jogi. Jest ogromna ilość miejsc, która oferuje takie o to przywileje. Warunkiem jest okazanie kontrolerowi legitymacji studenckiej koniecznie z ważną datą wazności na hologramie ELS.

Legalne użytkowanie hologramów kolekcjonerskich ELS

Hologramy studenckie els 31-10-19

Hologramy kolekcjonerskie na legitymacje 2019

W internecie istnieje wiele stron, które zajmują się internetową sprzedażą takich właśnie naklejek kolekcjonerskich. Trzeba jednak bardzo uważać, od kogo planujemy zrobić zakup, gdyż równocześnie istnieje wiele oszustów, mających w planach odebrać pieniądze i zniknąć. W tej sytuacji polecamy korzystanie z ofert firm, które profesjonalnie zajmują się sprzedażą kolekcjonerskich hologramów ELS. Należy wspomnieć, iż zakup nalepki studenckiej tylko w celu kolekcjonerskim jest jak najbardziej legalny. Jeśli nie jest ona używana w sposób fałszywie potwierdzający dokument i  statusu studenta, nie ma się o co martwić. Wygląd naklejki kolekcjonerskiej, a tej wydawanej w dziekanacie w każdej uczelni wyższej w Polsce, między innymi w Krakowie, Warszawie czy we Wrocławiu – nie różni się niczym. Obydwie posiadają takie same wymiary, kolor, wzór orła RP oraz laserowo wyciętą datę ważności w postaci 31-09-XX lub 31-03-XX. Jest tak dlatego, ponieważ studenci na uczelni wyższej otrzymują hologram ELS co pół roku, czyli w październiku i w marcu z odpowiednią datą ważności. Hologramy kolekcjonerskie studenckie przeznaczone są dla kolekcjonerów, którzy chcą przypomnieć sobie lata młodości i poczuć się jak prawdziwy student, bądź są fanatykami samego ich wzoru. Jeśli taka osoba chce również uzupełnić swoją kolekcję poprzez starsze wersje hologramów ELS, bez problemu może to zrobić dokonując zakupu w profesjonalnych punktach, które posiadają serię archiwalną nalepek studenckich.

Hologramy ELS a legitymacja studencka

Uczęszczając do liceum zapewne spotkałeś się z legitymacją w postaci papierowej, która niekiedy gięła się, rwała, a zdjęcie które było do niej przyklejone – odpadało. Ważność tej legitymacji potwierdzała pieczątka, którą otrzymywałeś/aś w sekretariacie. Na studiach wyższych w każdej uczelni w Polsce, między innymi w Uniwersytecie Gdańskim, Szkole Głównej Handlowej czy Politechnice Krakowskiej, wydawane są legitymacje w wersji elektronicznej, która o wiele bardziej sprawdza się w jej funkcjonalności. Potwierdzeniem jej ważności jest nalepka studencka zwana hologramem ELS, która otwiera szereg możliwości aby zaoszczędzić i szczęśliwie korzystać z wielu ulg studenckich we wszystkich miejscach w Polsce. Każda taka naklejka laserowo wyciętą posiada datę ważności, która potwierdza status studenta oraz termin jej ważności. Dzięki niej student otrzymuje wiele zniżek czy rabatów np. PKP zniżki studenckie czy bilety ulgowe ZTM. Hologramy ELS są sprzedawane również w wersji kolekcjonerskiej dla prawdziwych fanatyków ich wzoru, które z wyglądu nie różnią się niczym od tych otrzymywanych w dziekanacie uczelni wyższych.