Odklejenie hologramu els z legitymacji - jak to zrobić?

Hologramy ELS plomba

Zabezpieczenie hologramu ELS przed odklejeniem

Zapewne nie raz zadałeś/aś sobie pytanie czy jest możliwość odklejenia hologramu ELS od legitymacji studenckiej. Otóż każda tego typu nalepka posiada zabezpieczenie, zwane inaczej “plastrem miodu”, przez które nie ma możliwości odklejenia hologramu Elektronicznej Legitymacji Studenckiej bez jej całkowitego zniszczenia. Skutkiem czego traci ona swoją ważność pozostawiając część materiału na płaszczyźnie, na której została przyklejona. Zabezpieczenie te uniemożliwia również wymianę hologramów ELS między ich kolekcjonerami. Czy jednak wszystkie hologramy ELS posiadają zabezpieczenie?

Hologram ELS a jego zabezpieczenie

Nie mozna odkleic naklejki hologramowej z legitymacji studenckiej

Zobacz hologramy studenckie els i sprawdź ich zabezpieczenie

Hologram ELS przyklejany na odwrocie każdej legitymacji studenckiej wydawanej przez dziekanat na wszystkich uczelniach wyższych w Polsce, między innymi Uniwersytecie Warszawskim, Szkole Głównej Handlowej, Uniwersytecie Jagiellońskim czy Śląskim posiada zabezpieczenie w postaci “plastra miodu”. Dzięki temu nie ma on możliwości zniszczenia, zdarcia czy odklejenia. Kolekcjonerskie hologramy ELS w żadnym stopniu się od nich nie różnią. Ich wzór orła RP, wymiar, kolor czy laserowo wycięta data jest taka sama. Jedynym czynnikiem wyrózniającym jest to, iż kolekcjonerski hologram ELS otrzymasz kupując go w profesjonalnych firmach które zajmują się ich sprzedażą, a drugi zostanie wydany Ci w dziekanacie Twojej uczelni. Dzięki niemu potwierdzasz swój status studenta i możliwość korzystania z wielu zniżek. Zabezpieczenie, które znajduje się na każdej tego typu nalepce studenckiej uniemożliwia jej odklejenie od powierzchni. Jeśli podejmiesz taką próbę, niestety hologram ELS ulegnie całkowitemu zniszczeniu zostawiając swoją część na legitymacji. Skutkiem czego taki hologram nadaje się tylko do wyrzucenia.

Hologram ELS w wersji archiwalnej

Odklejanie hologramów ELS często występuje między kolekcjonerami, którzy próbują wymienić się nimi między sobą. Niestety już przy samej próbie zdają sobie sprawę, iż nalepka rozpada się i nadaje się tylko do wyrzucenia. W firmach, które profesjonalnie zajmują się sprzedażą kolekcjonerskich hologramów ELS istnieje możliwość jego zakupu w wersji archiwalnej. Poza przeznaczeniem nie ma różnic między hologramami kolekcjonerskimi a tymi, które można otrzymać we wszystkich uczelniach wyższych w Polsce, na przykład w Warszawie, Krakowie, Łodzi czy we Wrocławiu. Posiadają one takie same zabezpieczenia tak zwany “plastrem miodu” i identyczny wzór całego hologramu ELS. Jeśli więc chciałbyś uzupełnić zbiory o archiwalne hologramy kolekcjonerskie ELS sprawdź nasza ofertę.

Gdzie kupić hologram ELS w wersji archiwalnej?

Istnieje wiele stron takich jak Allegro, OLX, Ogłaszamy 24 czy Gumtree, które udostępniają możliwość zakupu hologramu ELS z datą na kolejne pół roku lub z datą wcześniejszą często w bardzo przystępnej cenie. Należy jednak bardzo uważać, ponieważ nie ma potwierdzenia, czy osoby które sprzedają tego typu nalepki studenckie znają się na tym, oraz czy produkt jaki otrzymasz do domu będzie zgadzać się z jego opisem jaki widziałeś na ich ogłoszeniu. Kolejną uwagą jest także to, iż zazwyczaj takie osoby nie zgadzają się na płatność za przesyłke przy odbiorze. Przez co nie można być do końca pewnym czy nie otrzyma się kota w worku lub sprzedawca zniknie ze strony z naszymi pieniędzmi. Korzystaj zatem z oferty firm, które zajmują się sprzedażą hologramów ELS w sposób profesjonalny i przy tym zgadzają się na płatność przy odbiorze. Dzięki temu masz możliwość sprawdzenia czy produkt zgadza się z Twoimi wymaganiami i pieniądze nie pójdą na marne.

Raz przyklejonego hologramu ELS nie można już odkleić

Nalepka studencka ma postać tak zwanej plomby, która poprzez jej zabezpieczenie “plastrem miodu”, uniemożliwia ponowne odklejenie. Jeśli podejmie się taką próbę, ulega ona ogólnemu zniszczeniu i przestaje być ważna. Dotyczy to każdej nalepki studenckiej, zarówno tej otrzymywanej w dziekanacie uczelni wyższych jak i kolekcjonerskiego hologramu ELS. Jeśli Twój hologram został zniszczony, na naszej stronie uzyskasz jego wersję archiwalną, która pozwoli na uzupełnienie Twojej kolekcji.