Hologramy na legitymacje ELS i ELD

Hologramy studenckie a hologramy doktoranckie

Studia doktoranckie a ulga studencka

Nie jedyną, lecz bardzo znaczącą stroną studiowania jest możliwość korzystania z wielu ulg studenckich, które oferują wszystkie uczelnie wyższe w Polsce. Ulgi studenckie PKP, zniżki ZTM to tylko przykładowe korzyści. Można je wykorzystać we wszelaki sposób korzystając z wielu ofert jakie udostępniają nam przejazdy miejskie, kina czy teatry. Zastanawiasz się jednak, czy studia na każdym stopniu dają taką możliwość? Co w przypadku studiów doktoranckich? Otóż niezależnie czy zamierzasz iść na studia licencjackie, magisterskie czy doktoranckie, na każdych z nich otrzymasz hologram ELS uprawniający do pełnoprawnego korzystania ze wszystkich zniżek studenckich. Hologramy doktoranckie na ELD są niezbędnym elementem legitymacji. Jednak i kolekcjonerzy mogą zbierać naklejki doktoranckie w swoich kolekcjach. Kolekcjonerskie hologramy doktoranckie eld 2020 z datą 30.09.20 i numerem seryjnym znajdziesz w naszej ofercie. Zobacz najnowsze naklejki ELD dla doktorantów. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się o tym więcej.

Doktorat a hologram ELS

Pierwszą rzeczą, którą należy wspomnieć jest to, iż studia doktoranckie trwają od dwóch do 4 lat. Każdy doktorant otrzymuje również Elektroniczną Legitymację Doktorancką. Odbiera także hologram na legitymację ELD. Będzie się ona różnić datą ważności laserowo wyciętą na nalepce. Każdy student uczęszczając na studia pierwszego i drugiego stopnia, ma w roku dwa semestry. Jeden kończy się w październiku, drugi zaś w marcu, z czego wynika laserowo wycięta data na hologramie ELS w postaci 31-10-XX i 31-03-XX. Student w tym wypadku powinien co pół roku zgłaszać się do dziekanatu po odbiór ważnego hologramu ELS, który świadczy o jego aktualnym statusie studenta. Jeśli mowa o studiach doktoranckich, hologram wizualnie nie różni się niczym. Posiada takie same zabezpieczenie w postaci “plastra miodu”, wzór Orła RP, kolor oraz wymiar. Jedyną różnicą w Elektronicznej Legitymacji Doktoranckiej ELD, może być laserowo wycięta data w postaci 30-09-XX, gdyż  studia doktoranckie trwają do września i do tego czasu doktorant posiada ważną legitymację.

Czy na studiach doktoranckich otrzymam ulgę studencką?

Każdemu studentowi czy doktorantowi, niezależnie czy jest na studiach licencjackich, magisterskich czy doktoranckich przysługuje możliwość korzystania z wielu zniżek.Sa to PKP zniżki studenckie, zniżki ZTM, zniżka legitymacja studencka MPK i inne. Hologram ELS otrzymuje się wraz z legitymacją studencką wraz z rozpoczęciem studiów w każdej uczelni wyższej w Polsce, między innymi w Warszawie, Łodzi, Krakowie czy we Wrocławiu. Ze zniżek można korzystać w każdym mieście na terenie swojego kraju, niezależnie gdzie się znajdujesz. Należy tylko pokazać ją w celu weryfikacji odpowiedniej osobie, na przykład kontrolerowi. Jeśli student każdego stopnia na uczelniach takich jak Uniwersytet Warszawski, Jagielloński czy Politechnika posługuje się aktualną legitymacją studencką wraz z ważnym hologramem ELS otrzymuje pełną możliwość do korzystania z własnych przywilejów.

Ulgi studenckie na studiach doktoranckich

Tak jak na studiach pierwszego i drugiego stopnia, student będący na doktoracie otrzymuje możliwość korzystania z ogromnej ilości zniżek jakie mu przysługują. Są to ulgi w postaci przejazdów miejskich w postaci 50% za każdy kurs, a także przejazdów międzymiastowych PKS i kolejowych PKP w wysokości 51% (do ukończenia 35 roku życia dla posiadaczy ELD). Ponadto wiele teatrów, kin czy galerii sztuki oferuje zakup biletu za niższą cenę za okazaniem aktualnej legitymacji studenckiej. Występuje to również w przypadku korzystania z siłowni czy barów mlecznych bądź kawiarnii. Jak widać nie ma żadnej różnicy w legalnym korzystaniu z ulg studenckich które daje możliwość kontynuowanie własnego toku studiów i wzbogacanie swojej wiedzy.

Zakup kolekcjonerskiego hologramu ELS i ELD

Hologram kolekcjonerski ELS

Hologramy do kolekcjonowania – zobacz zdjęcie

Przed zakupem koniecznie dobrze zapoznaj się z daną ofertą. Ważne, abyś miał na uwadze laserowo wyciętą datę na hologramie, gdyż to ona informuje o tym, czy nalepka studencka jest przeznaczona dla uczniów pierwszego i drugiego stopnia, czy studiów doktoranckich. Szczególnie zwracaj uwagę przy zakupie tego typu nalepek studenckich przez strony jak Allegro, OLX czy Gumtree, ponieważ nigdy nie możesz być pewny co otrzymasz w kopercie, jeśli w ogóle ona do Ciebie przyjdzie. Wiele sprzedawców na tego typu stronach znika od razu po przelaniu pieniędzy na konto, bądź przesyła zawiera produkt niezgodny z ich ofertą. Najlepiej kolekcjonerskie hologramy ELS czy ELD kupować od osób, które profesjonalnie zajmują się ich sprzedażą.