ANTROPOLOGIA – SZCZECIN

Antropologia społeczna pokazuje, jak żyją ludzie we współczesnym świecie. Antropolodzy społeczni spędzają lata w określonym otoczeniu (w dowolnym miejscu, od odległej wioski plemiennej po biura banku inwestycyjnego) obserwując, co ludzie tam robią, jak myślą i jak się ze sobą łączą. Pomaga im to zrozumieć kulturę na własnych warunkach oraz czynniki historyczne, polityczne, ekonomiczne i ekologiczne, które ją ukształtowały.
Wiele teorii społecznych i politycznych – nie wspominając o rządowej i międzynarodowej polityce rozwoju – stwarza problematyczne założenia dotyczące „ludzkiej natury”. Często zakłada się, że wszyscy zachowują się jak ludzie na Zachodzie. Antropologowie społeczni bezpośrednio doświadczają innych sposobów życia i mają wyjątkową pozycję, by rzucić wyzwanie tym założeniom. Pomaga to opracować lepsze, bardziej rygorystyczne modele dla zrozumienia i poprawy świata.

Antropologia biologiczna bada, jak ludzie ewoluowali, aby mieć tak różnorodną kulturę – coś, co odróżnia nas od jakiegokolwiek innego gatunku. Porównuje ludzkie zachowania społeczne z zachowaniami innych naczelnych i analizuje rekordy archeologiczne i kopalne, aby zobaczyć, jak powstało ludzkie życie.

WARSZAWA, SZCZECIN,WROCŁAW, GDAŃSK TO NIC, ANTROPOLOGIA BADA SZERSZY KONTEKST ZACHOWAŃ SPOŁECZNYCH

Antropologowie biologiczni badają także zmienność fizjologiczną i genetyczną wśród współczesnych populacji ludzkich, badając, w jaki sposób przystosowali się do okoliczności, w których żyją.

Obie gałęzie badają, w jaki sposób biologia człowieka wpływa na zachowania społeczne i kulturowe. Niektóre wydziały oferują specjalne kursy z zakresu antropologii kognitywnej lub biologii i kultury, które pozwalają ci dogłębnie zbadać ten problem.

Licencjat lub licencjat z antropologii, antropologii społecznej lub antropologii biologicznej.

ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENCKA ELS JEJ NIE TRZEBA SPECJALNIE BADAĆ. KORZYŚCI Z JEJ POSIADANIA SĄ OCZYWISTE – SZCZECIN

Uczelnie wyższe w całym kraju w miastach takich jak Katowice, Kielce, Częstochowa, Toruń, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Warszawa, Rzeszów, Łódź, Płock, Kraków, Wrocław wprowadziły ELS na uczelnie wyższe znajdujące się na ich terenie w celu rozładowania napiętej atmosfery, która była wynikiem złej organizacji pracy. Elektroniczna legitymacja studencka ELS przede wszystkim pomaga w identyfikacji studenta, co ma na celu wyeliminowanie osób, które przebywają na terenie uczelni bezpodstawnie. ELS umożliwia zakup obiadu na stołówce, gdyż ma funkcję płacenia. ELS to także klucz do wielu pomieszczeń na terenie uczelni, takich jak siłownia, basen, biblioteka.

Dzięki ELS student ma prawo do zniżek, nawet gdy opuści teren uczelni. Najbardziej wykorzystywane zniżki i ulgi przez studenta, to zniżki na bilet do kina, zniżki na bilet do teatru, zniżki na bilet do muzeum, zniżki na bilet na targi, zniżki na bilet na basen, zniżki na bilet pkp, ulgi na bilet mzk i ulgi na bilet na wejście na targi wystawowe. Elektroniczna legitymacja studencka ELS posiada jeden bardzo ważny element bez którego w łatwy sposób można podważyć jej autentyczność i ważność. Hologram studencki na ELS, bo o nim tu mowa to trójwymiarowa nalepka studencka, którą należy wymienić z początkiem nowego semestru 31.10.19. Każdy student, który posiada ważny hologram studencki ELS ma prawo do zniżek i ulg wymienionych powyżej. Nalepki na ELS są także ważne dla kolekcjonerów, którzy wkładają je do swoich klaserów w miejsca przeznaczone na znaczki pocztowe. Jest to możliwie gdyż naklejki studenckie na ELS są tych samych wymiarów co znaczki pocztowe.

Naklejki studenckie na ELS! Nowa kolekcja 31.10.19. już w sprzedaży!