CHEMIA – KRAKÓW

Chemia to nauka o składzie, właściwościach i zachowaniu materii. Chemię określa się mianem „nauki centralnej”, ponieważ łączy ona fizykę, matematykę , biologię , medycynę oraz naukę o ziemi i środowisko. Z tego powodu znajomość natury chemikaliów i procesów chemicznych zapewnia cenny wgląd w różnorodne zjawiska fizyczne i biologiczne. Zrozumienie chemii jest przydatne, ponieważ stanowi podstawę do zrozumienia świata fizycznego, w którym żyjemy.

Ponieważ jest tak fundamentalny dla naszego świata, chemia odgrywa jakąś rolę w życiu każdego z nas i dotyka niemal każdego aspektu naszej egzystencji w taki czy inny sposób. Potrzebujemy chemii, aby zaspokoić podstawowe potrzeby żywności, odzieży, schronienia, zdrowia, energii i czystego powietrza, wody i gleby. Używamy technologii chemicznych, aby wzbogacić naszą jakość życia, wykorzystując ją do znalezienia rozwiązań problemów związanych ze zdrowiem, materiałami i zużyciem energii.

Niektóre kursy, które będą prawdopodobnie wymagane, aby wziąć udział w głównych chemii obejmują:

 • Chemia analityczna
 • Biochemia
 • Chemia środowiska
 • Chemia nieorganiczna
 • Chemia organiczna
 • Chemia fizyczna
 • Chemia polimerów i materiałów
 • Spektroskopia i krystalografia
 • Termodynamika

KIERUNEK CHEMIA DOSTĘPNY JEST W MIEŚCIE POZNAŃ, KRAKÓW, OPOLE, ALE CO ROBIĆ PO ZAKOŃCZENIU STUDIÓW?

Stopień chemii przygotowuje studentów do wielu dochodowych i satysfakcjonujących karier, w tym:

 • Farmaceuta

Farmaceuci odgrywają istotną rolę w leczeniu chorób. Doradzają lekarzom i pacjentom o dawkach, interakcjach i skutkach ubocznych niektórych leków. Niektórzy badają nowe leki dla firm farmaceutycznych lub monitorują terapię lekową w szpitalach, domach opieki i instytucjach zdrowia psychicznego.

 • Naukowiec rolny

Naukowcy badają uprawy rolne i zwierzęta, aby poprawić ich jakość i wydajność.

 • Technolog żywności

Naukowcy zajmujący się żywnością badają żywność i opracowują nowe sposoby jej przechowywania i pakowania.

 • Nauczyciel

Nauczyciele chemii pracują w szkołach podstawowych, średnich i średnich (zarówno publicznych, jak i prywatnych) i przygotowują studentów na studia lub świat pracy, jednocześnie wpajając im wiedzę i trwającą całe życie miłość do nauki.

 • Analityk

Czasami nazywani analitykami laboratorium przestępczego, naukowcy ci dostarczają informacji naukowych i opinii ekspertów dla sędziów, przysięgłych i prawników.

 • Inżynier ds. Materiałów

Inżynierowie ci znajdują sposoby na wykorzystanie i ulepszenie istniejących materiałów oraz tworzenie nowych materiałów.

 • Specjalista Bezpieczeństwa

Specjaliści ci promują lepsze zdrowie i bezpieczeństwo w środowisku pracy, aby chronić pracowników i ogół społeczeństwa. Wymuszają również przestrzeganie przepisów dotyczących jakości powietrza i ochrony środowiska.

Chemia przygotowuje studentów do dowolnej liczby ciekawych i satysfakcjonujących karier. Nie jest dla wszystkich, ale studenci, którzy studiują chemię, mogą być dumni z tego, że zarabiają jako studenci.

PLASTIKOWA KARTA MAGNETYCZNA, TO TAKŻE CHEMIA. ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENCKA ELS NA KIERUNKU CHEMII

Elektroniczna legitymacja studencka ELS jest to plastikowa karta, do wytworzenia której użyto w stu procentach składników chemicznych. Na jednej ze stron tego plastiku widnieje hologram studencki ELS, który jest poszukiwany w internecie przez szereg filatelistów. Szukają go wpisując następujące zdania: nalepka studencka ELS, naklejka na ELS, hologram studencki ELS lub nalepka na ELS. Wyniki wyszukiwania są zadowalające o ile widnieje w nich meta dana o treści naklejki na legitymację studencką ELS w super cenie. Elektroniczna legitymacja studencka ELS służy przede wszystkim do identyfikacji osoby, która jest w jej posiadaniu. Ta niezwykła legitymacja ELS przyczynia się do szeregu ulg i zniżek, takich jak: ulga na basen, ulga na bilet do kina, ulga na bilet do teatru, ulga na bilet do muzeum, ulga na bilet na wejście na targi oraz zniżka na bilet pkp i zniżka na bilet mzk.

Nalepki na legitymację studencką ELS z nową datą 31.03.19 w sprzedaży od dziś!