FARMAKOLOGIA I FARMACJA – LUBLIN

Farmakologia  (Pharma z „leku” we współczesnej grece) jest dziedziną medycyny i biologii zajmującą się badaniem działania leków, gdzie lek można ogólnie zdefiniować jako substancję wytworzoną przez człowieka, naturalną lub endogenną.
Farmacja  to nauka i technika przygotowywania i wydawania  leków badanych i produkowanych przez farmakologów . To  łączy zdrowia z nauk chemicznych w celu zapewnienia bezpiecznego i skutecznego stosowania  farmaceutyków.

WARSZAWA, KRAKÓW, INOWROCŁAW, FARMAKOLOGIA I FARMACJA JEST POTRZEBNA WSZĘDZIE

Farmaceuci są bardzo poszukiwani. W erze wyższych wymagań dotyczących poprawy jakości życia, istnieje większe zapotrzebowanie na leki, zarówno w celu zwalczania chorób, jak i wspierania stylu życia.
Będziesz w czołówce badań medycznych. Ocena antybiotyków nowej generacji, rozwiązywanie problemów związanych z toksycznością leków, znalezienie najlepszego sposobu leczenia chorób – farmakolodzy mogą być pionierami.
Studenci farmacji, którzy chcą zdobyć więcej doświadczenia, mają także okazję poświęcić cały rok. Większość kursów oferuje w pełni opłacone szansę pracy w przemyśle farmaceutycznym.
Będziecie pracować razem z tymi, którzy są w czołówce branży, której nauczają – farmakolodzy i nauczyciele farmacji częściej niż starsi w tej branży.
Późniejsza praca pozwala na większą pracę nad projektem i indywidualne skupienie. Możesz zwrócić uwagę na opracowywanie leków na określone schorzenia, które Cię interesują, takie jak choroba Alzheimera i autyzm.

Studenci są oceniani na większości kursów poprzez połączenie zajęć i egzaminów pisemnych. Praca oparta na projekcie jest oceniana na podstawie prezentacji, a także pracy w zespole nad projektami i zadaniami grupowymi.
Wielu studentów podejmuje się projektu badawczego farmakologii lub farmacji w ostatnim roku, w tym eksperymentalnych badań laboratoryjnych. Jest to szczególnie przydatne przy podejmowaniu decyzji o przyszłej karierze zawodowej lub dalszej nauce.

Stopnie farmakologii i farmacji generują podaż na coraz większe zapotrzebowanie – na coraz bardziej ujemnym rynku pracy dla absolwentów istnieje zwiększone zapotrzebowanie na badania medyczne nad lekami i medycyną.
Szczególnymi obszarami pracy są: chemik analityczny, badacz kliniczny, farmakolog, farmaceuta, nauczyciel lub wykładowca, przedstawiciel sprzedaży medycznej, dziennikarz naukowy lub toksykolog.

ELEKTORNICZNA LEGITYMACJA STUDENCKA ELS POPRZEZ ZNIŻKI LECZY SMUTKI

Elektorniczna legitymacja studencka ELS przybyła na uczelnie wyższe w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Tarnów, Koszalin, Olsztyn, Łódź, Białystok, Częstochowa, Toruń jak zbawienie. Do momentu pojawienia się ELS na uczelniach, istniały w jej ramach luki, zwłaszcza w sferze bezpieczeństwa. ELS pomaga pracownikom uczelni w dokonaniu identyfikacji studenta, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa wśród nich. Elektroniczna legitymacja studencka ELS jest wielkości karty bankomatowej i posiada na jednej stronie hologram studencki na ELS. Naklejka studencka na ELS ma datę ważności, która tyczy się całej legitymacji ELS. Jeśli student nie zakupi nalepki na ELS wówczas jego legitymacja studencka ELS jest nieważna i nie może on uzyskać na nią żadnych zniżek i ulg. Zniżki to: zniżki na bilet mzk, zniżki na bilet pkp, zniżki na bilet do kina, zniżki na bilet pks, zniżki na bilet na saunę, zniżki na bilet na basen, ulgi na bilet do teatru, ulgi na bilet na targi wystawowe. Hologramy na ELS są zbierane przez licznych w Polsce kolekcjonerów, którzy wymieniają się między sobą nimi.

Naklejki na ELS 31.10.19 nowa edycja, w super cenie!