FILOLOGIA WŁOSKA – SZCZECIN

Celem programu jest zapewnienie studentom dogłębnej znajomości języka włoskiego i literatury włoskiej. Uczniowie uczą się między innymi stosowania najważniejszych narzędzi do analizy językoznawczej i literackiej w przykładowych opracowaniach naukowych dotyczących języka włoskiego i literatury włoskiej. Wiedza zdobyta w toku studiów umożliwia studentom karierę w różnych zawodach, takich jak tłumaczenia, dziennikarstwo i public relations. Lokalizacja programu w szwajcarskiej stolicy ułatwia także nawiązywanie kontaktów z administracją federalną, potencjalnym przyszłym pracodawcą.

WARSZAWA, SZCZECIN, LUBLIN – JAK WYGLĄDA FILOLOGIA WŁOSKA

Program składa się z czterech systematycznych metodologicznych obszarów tematycznych:

Struktury języka włoskiego (opis, analiza i porównanie struktur)
Wariacje i historia języka włoskiego (badanie wariacji synchronicznej i diachronicznej)
Historia literatury włoskiej (badanie najważniejszych autorów, gatunków literackich i tematów, w tym ich historycznych podstaw, badanie problemów badawczych związanych z periodyzacją literatury i geograficzno-historyczną rolą różnych ośrodków kulturalnych)
Metody badawcze w badaniu literatury włoskiej (nauczanie w najważniejszych technikach analizy tekstów literackich i stosowanie wymaganych narzędzi wsparcia z zakresu redakcji, teorii literatury, stylistyki, retoryki, metryki i narratologii)

Instytut Języka i Literatury Włoskiej oferuje następujące programy studiów w ramach włoskiego programu językoznawstwa i literatury na Wydziale Humanistycznym:

Program studiów w zakresie językoznawstwa i literatury włoskiej (specjalizacja: 90 punktów ECTS)
Program magisterski z lingwistyki i literatury włoskiej (drobne, 30 punktów ECTS)

WŁOSI TAKŻE JĄ ZNAJĄ. ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENCKA ELS – SZCZECIN

Większość uczelni wyższych w Polsce do niedawna miała problem, który objawiał się tym, że uczelnie funkcjonowały chaotycznie. Studenci odwiedzający dziekanat musieli stać w długich kolejkach za każdym razem, gdy chcieli kupić hologram studencki ELS, dowiedzieć się czegoś na temat egzaminu, czy też dopytać kiedy i o której godzinie będzie dany wykładowca, by mogli wziąć od niego podpis do swojego dzienniczka. Dziś uczelnie wyższe funkcjonują zupełnie inaczej i wszystkie powyższe problemy nie istnieją. Wszystkie problemy rozwiązała ELS. Elektroniczna legitymacja studencka, która w pełni zrewolucjonizowała funkcjonowanie studenta na uczelni. Elektroniczna legitymacja studencka ELS jest w pierwszej linii dokumentem, który pomaga w identyfikacji osoby, która ją posiada. Kolejna rzecz, to możliwość korzystania z licznych pomieszczeń na uczelni, takich jak siłownia, hala sportowa, biblioteka, stołówka. Na stołówce student może płacić ELS za obiad.

Studenci, najbardziej chwalą sobie ELS za jej zniżki i ulgi. Zniżka na bilet na basen, zniżka na bilet do kina, zniżka na bilet do teatru, zniżka na bilet do muzeum, zniżka na bilet na targi wystawowe, ulgi na bilet pkp, ulgi na bilet mzk. Życie studentów obfituje w liczne wydatki, więc każda zniżka i ulga jest przez nich w pełni akceptowalna. Jedna rzecz czyni ELS ważnym z punktu widzenia prawa dokumentem, a jest nią hologram na ELS. Naklejka na legitymację studencką ELS zabezpiecza legitymację studencką przed sfałszowaniem i sprawia, że ta jest ważna. Data ważności jest naniesiona laserowo i w kompozycji trójwymiaru tworzy z ELS łasy kąsek dla kolekcjonerów, którzy chętnie usuwają znaczki pocztowe ze swoich klaserów na poczet Nalepki studenckiej ELS.

Świat filatelistów pełen innowacji dzięki hologramom ELS. Kup ELS 31.03.19. Teraz!