FIZYKA I ASTRONOMIA – LUBLIN

Fizyka i astronomia odpowiadają na podstawowe pytania dotyczące wszechświata: jak zaczął się wszechświat? Z czego to jest zrobione? Jak to działa? Jeśli próba znalezienia odpowiedzi na niektóre z tych pytań brzmi interesująco, to jest to temat dla ciebie.
Stopnie fizyki i astronomii rozwijają zrozumienie przez uczniów związku między fizycznymi prawami wszechświata i ich zastosowaniem w różnych skalach przestrzeni i czasu.
Na przykład kosmologia to nauka o pochodzeniu, ewolucji i ewentualnym losie wszechświata, podczas gdy astrofizyka dotyczy gwiazd, które ją wypełniają, a nauka o kosmosie studiuje nasze lokalne planetarne sąsiedztwo.
W przeciwieństwie do tych wielkich skał, fizyka cząstek elementarnych, nanotechnologia i fizyka materii skondensowanej koncentrują się na domenach atomowych i subatomowych, aby badać fizykę materii na jej poziomie składowym.
Chociaż są one niezwykle różnorodne, w większości tych dyscyplin istnieją aspekty teoretyczne i eksperymentalne.
Niektóre gałęzie fizyki, takie jak fizyka jądrowa i fizyka medyczna, są również bardzo ściśle związane z zastosowaniami w przemyśle i społeczeństwie.

WARSZAWA, KRAKÓW, TORUŃ, FIZYKA I ASTRONOMIA, GDZIE STUDIOWAĆ?

Jak można się spodziewać po tej różnorodności, do wyboru jest oszałamiający wybór stopni fizyki i astronomii!
W pierwszych latach większość kursów będzie opierać się na twoim zrozumieniu w podstawowych dziedzinach fizyki, takich jak mechanika klasyczna, pola elektryczne i magnetyczne, optyka, fale, termodynamika, fizyka kwantowa i teoria względności.
Oprócz tych przedmiotów techniki matematyczne, które stanowią podstawę fizyki, stanowią znaczącą część wszystkich kursów z dziedziny fizyki i astronomii.

Zazwyczaj specyficzny dla danego przedmiotu aspekt kursu, taki jak astrofizyka, kosmologia lub fizyka cząstek elementarnych, wzrośnie wraz z postępem w nauce.
Tymczasem zawartość rdzenia zmniejszy się, gdy poświęcisz więcej czasu skupiając się na wybranych tematach. Twoje teoretyczne zrozumienie jest zwykle wzmacniane (i czasami kwestionowane!) Przez praktyczne sesje laboratoryjne, które mają tendencję do ewoluowania od dość uporządkowanych do znacznie bardziej otwartych badań w późniejszych latach studiów.
Większość stopni fizyki i astronomii, w szczególności czteroletnie kursy, będzie zawierać znaczący projekt badawczy w zeszłym roku.

ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENCKA ELS – LUBLIN

Uczelnie wyższe do chwili wprowadzenia legitymacji ELS borykały się z problemem zakorkowania dziekanatu. Studenci mieli wiele spraw do załatwienia, a innej możliwości jak tylko przez dziekanat nie dało się ich rozwiązać. Obecnie dzięki ELS student może sprawdzić oceny, daty egzaminu, uiścić opłatę, wejść do wielu pomieszczeń, odnotować swoją obecność na egzaminie i wykładzie. Elektroniczna legitymacja studencka ELS odpowiada za identyfikację studenta i jest uważana za narzędzie bardzo pod tym kątem skuteczne. ELS została w pełni zaakceptowana przez uczelnie z miast Warszawa, Kraków, Poznań, Częstochowa, Lublin, Toruń, Bydgoszcz, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Kielce, Sopot, Łódź, Olsztyn, Rzeszów.

Studenci cenią sobie ELS przede wszystkim za możliwość kupna biletu pkp ze zniżką, a także za szereg innych ulg, które uzyskują poprzez ELS. Zniżki na bilet mzk, zniżki na bilet do teatru, zniżki na bilet do kina, zniżki na bilet do muzeum, zniżki na bilet na targi wystawowe, zniżki na bilet na basen, zniżki na bilet na targi wystawowe. ELS posiada naklejony na jedną ze stron hologram studencki, który kolekcjonerzy nazywają naklejka na ELS, a także nalepka studencka na ELS lub studencki hologram.

Hologram studencki ELS 31.10.19. Tylko teraz w bardzo korzystnej cenie!