FIZYKA – WROCŁAW

Fizyka to nauka o materii i jej ruchu – nauka zajmująca się pojęciami takimi jak siła, energia, masa i ładunek.

Jako eksperymentalna nauka, jej celem jest zrozumienie naturalnego świata.

W tej czy innej formie fizyka jest jedną z najstarszych dyscyplin akademickich; poprzez nowoczesne podłoże astronomii może być najstarszym ze wszystkich.

Czasami synonim filozofii, chemii, a nawet niektórych gałęzi matematyki i biologii w ciągu ostatnich dwóch tysiącleci, pojawiła się w XVII wieku jako nowoczesna nauka, a dyscypliny te są obecnie ogólnie różne, chociaż granice pozostają trudne do zdefiniowania.

Postępy w fizyce często przekładają się na sektor technologiczny, a czasem wpływają na inne nauki, a także na matematykę i filozofię.

Na przykład postępy w rozumieniu elektromagnetyzmu doprowadziły do ​​powszechnego stosowania urządzeń napędzanych elektrycznie (telewizorów, komputerów, sprzętu AGD itd.); postępy w zakresie termodynamiki doprowadziły do ​​rozwoju transportu zmotoryzowanego; postępy w mechanice doprowadziły do ​​opracowania rachunku różniczkowego, chemii kwantowej i zastosowania instrumentów takich jak mikroskop elektronowy w mikrobiologii.

Dzisiaj fizyka jest obszernym i wysoko rozwiniętym tematem.

Badania są często podzielone na cztery subpola: fizyka materii skondensowanej; fizyka atomowa, molekularna i optyczna; fizyka wysokich energii; oraz astronomia i astrofizyka.

Większość fizyków specjalizuje się również w badaniach teoretycznych lub eksperymentalnych, z których pierwsza zajmuje się opracowywaniem nowych teorii, a druga zajmuje się eksperymentalnym testowaniem teorii i odkrywaniem nowych zjawisk.

Pomimo ważnych odkryć w ciągu ostatnich czterech wieków, istnieje wiele otwartych pytań dotyczących fizyki i wielu obszarów aktywnych badań.

Chociaż fizyka obejmuje wiele różnych zjawisk, wszyscy kompetentni fizycy znają podstawowe teorie mechaniki klasycznej, elektromagnetyzmu, teorii względności, termodynamiki i mechaniki kwantowej.

ONA JEST PEŁNA FIZYKI. ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENCKA ELS – WROCŁAW

Wszystko ma swój początek i koniec. Koniec legitymacji studenckich, wykonanych z papieru musiał nadejść wraz z przyjściem ELS. Elektroniczna legitymacja studencka ELS jest jednym z najważniejszych dokumentów, jaki powinien być w posiadaniu studenta, który przebywa n aterenie uczelni wyższej. ELS jest dokumentem, który pomaga stwierdzić tożsamość studenta. ELS pomaga w otwieraniu drzwi wejściowych, drzwi do szatni, drzwi do sali wykładowej. ELS to karta, która po przyłożeniu do odpowiedniego czytnika, sprawia że student odnotowuje swoją obecność na wykładzie. ELS to także karta parkingowa i karta, która umożliwia korzystanie z biblioteki i stołówki.

Jednak najbardziej ELS jest ceniona przez studentów za zniżki i ulgi. Zniżki na bilet do kina, zniżki na bilet do teatru, zniżki na bilet na basen, zniżki na bilet do muzeum, ulgi na bilet pkp, ulgi na bilet mzk, a także ulgi na bilet na targi wystawowe. Wszystko to dzięki tak małej niepozornej legitymacji studenckiej ELS. Należy pamiętać, że sama legitymacja jako plastikowa karta jest niewiele warta. ELS posiada przyklejony do jednej ze stron hologram studencki, zwany także nalepka studencka lub naklejka na ELS. Miasta Polski takie jak: Wrocław, Kraków, Poznań, Częstochowa, Białystok, Lublin, Toruń, Olsztyn, Toruń, Bydgoszcz, Sopot, Kielce, Tarnobrzeg, Koszalin, Gdańsk, Gdynia w pełni respektują używanie przez studentów ELS i nalepki studenckiej.

Hologramy studenckie ELS. Najnowsza kolekcja 31.03.19. już do kupienia!