GERMANISTYKA

Instytut Germanistyki prowadzi badania naukowe i oferuje wysokiej jakości nauczanie na czterech głównych kierunkach: literaturoznawstwie, kulturoznawstwie, językoznawstwie i glottodydaktyce.

Germanistyka to dziedzina humanistyki zajmująca się badaniem, dokumentowaniem i rozpowszechnianiem języka i literatury niemieckiej w jej historycznej i obecnej formie. Wydziały akademickie badań niemieckich często obejmują zajęcia z kultury niemieckiej , niemieckiej historii i polityce niemieckiej oprócz komponentu języka i literatury. Powszechnymi niemieckimi nazwami w tej dziedzinie są Germanistik , Deutsche Philologie i Deutsche Sprachwissenschaft und Literaturwissenschaft . W języku angielskim terminem germanistyka lub germanizmsą czasem używane (głównie przez Niemców), ale temat jest częściej określany jako niemieckie studia , język niemiecki i literatura lub filologia niemiecka .

CO DAJE GERMANISTYKA?

Opierając się na bogatej spuściźnie, dzisiejszy Wydział Germanistyki na wielu Polskich uczelniach jest energiczną intelektualną społecznością, silnie związaną z pełnym zakresem krytycznych dociekań, które charakteryzują humanistykę w Polskich Uniwersytetach. Germanistyka jako kierunek studiów skupia się na badaniach i nauczaniu na literaturze, kulturze i myśli krytycznej w języku niemieckim (od niemieckiego idealizmu i romantyzmu po Szkołę Frankfurcką i nie tylko), z orientacją porównawczą i transdyscyplinarną. Oferuje zarówno licencjat, jak i doktorat. w Germanistyce, umożliwiając swoim uczniom – od początku nauki języka do zaawansowanego doktoranta – możliwość połączenia swoich zainteresowań w literacką, kulturową i intelektualną produkcję Niemiec, Austrii i Szwajcarii z szeroką gamą uzupełniających się zajęć, w tym filozofii, estetyki, historii, muzyki, teorii kultury, psychoanalizy i filmu, między innymi. Departamenty Germanistyki na krajowych uczelniach zachęcają do takiego podejścia poprzez elastyczny, a zarazem rygorystyczny program nauczania; intensywna współpraca naukowa i dydaktyczna z wydziałem w powiązanych działach i instytucjach partnerskich w Europie; bogate i zróżnicowane oferty kursów w języku niemieckim i angielskim; jak również atrakcyjne możliwości studiowania za granicą w Berlinie i Tybindze.

NAWET NIEMIEC JĄ PODZIWIA, ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENCKA ELS

Świat akademicki długo zastanawiał się nad rozwiązaniem problemu, jakim był chaos i zaciemniona komunikacja między studentem, a uczelnią. Po pojawieniu się ELS (elektroniczna legitymacja studencka) wszystkie problemy związane z chaosem i słabą komunikacją zniknęły. Student dzięki ELS loguje się do systemu, w którym widzi oceny z egzaminów, daty egzaminów, a także wie wszystko odnośnie organizacji pracy poszczególnych grup i wykładowców. ELS umożliwia dokonywanie zakupów w sklepiku uczelni, korzystanie z biblioteki, drukarki. Elektroniczna legitymacja studencka ELS najbardziej chwalona jest wśród studentów za możliwość otrzymania licznych zniżek i ulg. Ulgi na bilet do kina, ulgi na bilet pkp, ulgi na bilet mzk, ulgi na wejście do teatru, zniżki na bilet na basen, zniżki na bilet na do muzeum, bardzo ułatwiają studentom życie.

LEGITYMACJA ELS – HOLOGRAM STUDENCKI NA POTWIERDZENIE WAŻNOŚCI

ELS jest w pierwszej linii dokumentem, dzięki któremu student zostaje zidentyfikowany. Wielofunkcyjność jednak ELS jest jej ogromna zaletą, która wpływa mocno na to, że uczelnie z takich miast jak: Kraków, Lublin, Częstochowa, Bydgoszcz, Rzeszów, Toruń, Wrocław, Sopot, Gdańsk, Gdynia, Białystok, Warszawa już dawno wprowadziły na swoje uczelnie ELS. Z wielkim zaciekawieniem i determinacją pozyskania ELS patrzą na nią także kolekcjonerzy, a to za przyczyną jednej niepozornej rzeczy, która jest hologram studencki, zwany także naklejka na ELS i nalepka studencka ELS. Kolekcje znaczków pocztowych są wypychane przez nalepki studenckie ELS.

Hologramy studenckie na ELS w super cenie. Nowa kolekcja 31.03.19 już czeka!