HISTORIA SZTUKI, ARCHITEKTURY I WZORNICTWA – GDAŃSK

Historia sztuki jest stosunkowo nową dyscypliną na uniwersytetach, gdzie zaczęto ją systematycznie uczyć pod koniec XIX wieku, ale opowieści o historycznej i geograficznej manifestacji sztuki są oferowane od co najmniej pierwszego wieku.
Te relacje i teksty renesansowe, które nastąpiły po tym, jak świadomie podkreśliły rozwój i postęp sztuki, poprzez „kanon” wielkich artystów i arcydzieł, które stanowiły wymowne przykłady symbiotycznego związku sztuki ze społeczeństwem, w którym został wytworzony.
Od końca XVIII wieku badania nad tym związkiem w coraz większym stopniu opierały się na innych zasobach wiedzy (w tym archeologii i filozofii), często w historycznych relacjach różnych kultur narodowych.
Zaczęto również stosować metody naukowe w celu rozpoznawania i opisywania dzieł sztuki, w muzeach i galeriach sztuki oraz na uniwersytetach.

KRAKÓW, WARSZAWA, GDYNIA, HISTORIA SZTUKI BĘDZIE PRZYDATNA WSZĘDZIE

W miarę, jak stawało się szerzej badane w XX wieku, Historia Sztuki stała się różnorodną i dynamiczną dyscypliną, jaką jest dzisiaj, czerpiąc z psychologii, psychoanalizy, socjologii i antropologii (wśród innych dyscyplin).
Od lat osiemdziesiątych ten interdyscyplinarny charakter został dopasowany do rosnącej świadomości potrzeby znalezienia odpowiednich sposobów rozumienia sztuki i jej konsumpcji poza wcześniej przyjętym „kanonem” sztuki wysokiej, jak na przykład z pracami artystek płci żeńskiej. i inne grupy społeczne uprzednio przeoczone w Historii Sztuki lub z artefaktami produkowanymi na świecie poza Europą Zachodnią i Ameryką Północną.
Coraz bardziej zajmująca się sztukami wizualnymi jako zjawiskiem globalnym, wieloletni nacisk historyków sztuki na malarstwo, rysunek, rzeźbę i architekturę poszerzył się również o fotografię, film, sztukę dekoracyjną i użytkową, a także sztukę instalacji i performance.

TO TAKŻE SZTUKA – ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENCKA ELS I HOLOGRAMY NA ELS – GDAŃSK

Zanim na uczelniach wyższych pojawiła się elektroniczna legitymacja studencka ELS, panował na nich istny chaos. ELS przyczyniła się do rozładowania kolejek w dziekanacie. ELS to oprócz tego, że służy za identyfikator studenta, jest kartą kluczem, która otwiera drzwi do biblioteki, szatni, stołówki (na stołówce ELS działa także jako karta płatnicza). Elektroniczna legitymacja studencka ELS posiada przyklejony do frontowej strony hologram studencki, który w internecie można znaleźć na stronach internetowych, które zaopatrują w nie kolekcjonerów ELS. Świat filatelistyki uznał naklejki studenckie ELS za istny diament. Kolekcjonerzy z miast Warszawa, Kraków, Poznań, Częstochowa, Lublin, Tarnobrzeg, Toruń, Olsztyn, Opole, Bydgoszcz, Kielce, Wrocław przekopują internet w poszukiwaniu naklejki studenckiej ELS. Studenci bardzo cenią sobie możliwość korzystania z ELS, gdyż ma ona ogromny wpływ na ich oszczędności.

Ulgi i zniżki na bilet do kina, ulgi i zniżki na bilet do muzeum, ulgi i zniżki na bilet na basen, ulgi i zniżki na bilet na targi wystawowe, ulgi i zniżki na bilet mzk, a także zniżki na przejazd liniami kolejowymi pkp. To raczej oczywiste, że studenci cenią sobie ELS, w końcu każdy lubi zniżki i ulgi. Naklejka studencka na ELS jest nietypowa w swym wyglądzie, gdyż jest wykonana w technologii trójwymiarowej. Wielkością nalepka studencka ELS przypomina zwykły znaczek, taki sam, który można kupić na poczcie, jednak wyglądem naklejka studencka ELS już znaczka pocztowego nie przypomina.

Naklejki studenckie na ELS 31.10.19. w bardzo przystępnej cenie. Oferta dla kolekcjonerów!